wtorek, 25 kwietnia 2023

„Skrawki zwierzeń” w sieradzkim Biurze Wystaw Artystycznych

W poniedziałkowy wieczór mieliśmy ogromną przyjemność wziąć udział w niezwykłym spektaklu teatralnym wyreżyserowanym przez Jerzego Kaszubę. Spektakl ten odbył się w sieradzkim Biurze Wystaw Artystycznych i nosił nazwę "Skrawki zwierzeń". Głównymi bohaterkami przedstawienia były cztery kobiety, które reprezentują grupę "Teatralni Poszukiwacze" a całość odbywała się w scenerii tajemniczych obrazów Ewy Golińskiej-Pisarkiewicz.

24 kwietnia godzina 19:00, otwierają się drzwi od Galerii A Biura Wystaw Artystycznych a w nich staje Jerzy Kaszuba i jak wytrawny konferansjer zaczyna opowiadać o spektaklu, który za moment ma się odbyć na wymienionej przed chwilą sali. Zaciekawiona grupa widzów wchodzi do wypełnionego mrokiem pomieszczenia, zasiada na krzesłach i w milczeniu oczekuje na spektakl stojących już tam aktorów. Są to cztery kobiety: Alicja Królewicz, Teresa Sulej, Maria Pietrzak i Natalia Grubiak. Zaczyna się przedstawienie a w nim słyszymy teksty i wiersze Małgorzaty Halber "Najgorszy człowiek na świecie", Tadeusz Różewicz "Wyszedł z domu", Olgi Tokarczuk "Ostatnie historie" oraz  Klementyny z Tańskich Hoffmanowej "Pamiątka po dobrej matce, czyli ostatnie jej rady dla córki". Na całej sali panuje  klimat tajemniczości, zaduma a wypowiadane przez aktorki słowa dotykają zmysłu wyobraźni odbierającego ten obraz widza. Wszystkie doznania są potęgowane scenerią  niezwykłych obrazów Ewy Golińskiej-Pisarkiewicz, której wystawę można oglądać jeszcze do 26 kwietnia.

    Tak wyglądał poniedziałkowy wieczór w sieradzkim BWA. Zebranej publiczność bardzo podobało się przedstawienie. To było naprawdę coś innego, nietypowego i bardzo pozytywnie przyjętego przez odbiorcę-widza. Czekamy na więcej tego typu artystycznych niespodzianek. Brawo dla aktorów, brawo dla reżysera. 4 komentarze:

 1. świetne przedstawienie

  OdpowiedzUsuń
 2. Zbychu odleciałeś z tym tekstem :D

  OdpowiedzUsuń
 3. to było piękne , naprawdę

  OdpowiedzUsuń
 4. Panie dyrektorze prosimy o więcej tego typu imprez

  OdpowiedzUsuń