wtorek, 30 maja 2023

Piknik sportowy szkół i służb mundurowych oraz piknik rodzinny z udziałem sieradzkich policjantów

Sieradzcy policjanci wzięli udział w „Sportowym pikniku szkół i służb mundurowych powiatu sieradzkiego" oraz Pikniku Rodzinnym w Szkole Podstawowej nr 4 w Sieradzu. Dzięki bogatej ofercie atrakcji przygotowanych przez organizatorów, sobotnie przedpołudnie upłynęło pod znakiem wielu wrażeń i emocji. Dla funkcjonariuszy była to doskonała okazja, aby przybliżyć pracę w niebieskim mundurze. Wielu odwiedzających dowiedziało się jak wstąpić w szeregi policji.

Komenda Powiatowa Policji w Sieradzu włączyła się w organizację  „Sportowego pikniku szkół i służb mundurowych powiatu sieradzkiego". 

Mundurowi wzięli również udział w Pikniku Rodzinnym w Szkole Podstawowej nr 4. Stoiska sieradzkiej policji, na których czekało dla odwiedzających wiele atrakcji, cieszyły się dużym zainteresowaniem. 

Można było z bliska zobaczyć radiowozy i motocykle. Dzieci chętnie siadały za kierownicą policyjnych pojazdów służbowych. Wiele emocji i wrażeń wzbudzały sygnały świetlne i dźwiękowe. 

Najmłodsi choć na chwilę mogli poczuć się policjantem, przymierzając części  wyposażenia oraz akcesoriów wykorzystywanych w służbie. Odwiedzający nasze stoiska mogli wykonać sobie „pamiątkowe” odciski palców. 

Policjanci rozmawiali z dziećmi o tym jak być bezpiecznym zarówno na drodze, w szkole czy podczas zabawy. Uczulali najmłodszych na  bezpieczne spędzanie wolnego czasu oraz rozdali im  materiały  profilaktyczne i malowanki. Szczególnie akcentowano również założenia trwającej akcji „Bądź czujny - nie daj się nabrać”. 

Funkcjonariusze udzielały odwiedzającym wielu cennych porad na temat  jak uchronić się przed coraz to nowymi metodami działania oszustów czy też jak zabezpieczyć swoje mienie. 

Odwiedzającym policyjne stoisko rozdawano ulotki tematyczne opracowane w ramach przedmiotowej akcji. Niezwykle emocje towarzyszyły kolejnej prezentacji jakim był pokaz technik i taktyk interwencji. Mł. asp. Krzysztof Kotarski z „ekipą” słuchaczy z ośrodka szkolenia pokazali techniki obrony i obezwładniania napastnika, w tym również w przypadku ataku niebezpiecznym narzędziem. 

Pikniki  były również doskonałą okazją, aby promować zawód policjanta. Funkcjonariusze zapoznali zainteresowanych z  ofertą podjęcia służby w Policji. 

Udzielali  informacji jak wygląda procedura rekrutacyjna oraz jakie wymogi trzeba spełniać, aby wstąpić w szeregi naszej formacji. Rozdawane były ulotki i materiały promujące. Źródło KPP Sieradz.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz