środa, 10 maja 2023

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W związku ze zdarzeniem, jakie miały miejsce dzisiejszej nocy na terenie Domu Dziecka w Tomisławicach w Starostwie Powiatowym w Sieradzu odbyło się pilne posiedzenie członków Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz osób zaproszonych do udziału przez Starostę.

W posiedzeniu, któremu przewodniczył Starosta Sieradzki Mariusz Bądzior jako przewodniczący Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oprócz stałych członków zespołu oraz osób zaproszonych z jednostek organizacyjnych powiatu sieradzkiego, udział wziął również Rzecznik Praw Dziecka, dyrektorzy wydziałów bezpieczeństwa i polityki społecznej Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, a także przedstawiciel Prokuratury Rejonowej w Sieradzu prowadzącej dochodzenie w sprawie.


Dzieci z domu dziecka w Tomisławicach po tragedii zostały zakwaterowane w Domu Pomocy Społecznej w Sieradzu, gdzie są pod stałą opieką psychologów. 

Uczestników tego tragicznego zdarzenia odwiedził dziś Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak. 

"Dom dziecka to nie ośrodek zamknięty tak jak zakłady poprawcze, dzieci muszą się tu czuć jak w domu".

Jak udało nam się ustalić, na czwartek 11 maja zaplanowana jest sekcja zwłok zamordowanej 16-latki. 

W ciągu 48 godzin 19-letni sprawca morderstwa w Tomisławicach usłyszy zarzut, zbrodni zabójstwa a także usiłowania zabójstwa pozostałych pokrzywdzonych. 

Przyczyną, jaka doprowadziła do tragedii Tomisławicach, mogła być nieszczęśliwa miłość, ten wątek bada również policja i prokuratura.


Burmistrz Warty w związku z tragedią, jaka wydarzyła się w Domu dziecka w Tomisławicach, ogłosił trzydniową żałobę. 

Foto Szymon Stachura. Tu link do materiału z nocnych zdarzeń w Tomisławicach.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz