środa, 24 maja 2023

Sieradzkie Wrota Czasu w niedzielę na wzgórzu zamkowym

Sieradzkie Wrota Czasu. Przenieś się z nami w czasy nie zawsze mrocznego średniowiecza. Pokazy łucznicze, konne, zwiedzanie Wzgórza Zamkowego z archeologiem, stoiska rzemieślnicze i gastronomiczne oraz oczywiście to, na co wszyscy czekają czyli walki rycerskie. 28 maja zapraszamy na Wzgórze Zamkowe w Sieradzu.

Tworząc współczesny Sieradz czerpiemy z czasów minionych. Dla nas jest to naturalne, gdyż żyjemy w jednym z najstarszych miast Polski. Jednym z przykładów, które odwołuje się do przebogatej historii miasta to "Sieradzkie Wrota Czasu". Organizowane od kilku lat wydarzenie to przede wszystkim walki rycerskie, także te pełnokontaktowe, a więc najbardziej widowiskowe. Wydarzenie jest podróżą w czasie, która pokazuje, jak wyglądało życie w minionych wiekach. Uczestniczący w nim widzowie mogą zobaczyć (a także samemu spróbować), jak w przeszłości radzili sobie rzemieślnicy czy przyjrzeć się strojom i uzbrojeniu, które używane były przed wiekami. Impreza odbywa na zrewitalizowanym Wzgórzu Zamkowym.


Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta Sieradza przy wsparciu Sieradzkiego Centrum Kultury i Bractwa Rycerskiego Ziemi Sieradzkiej.


Program wydarzenia:

15:00-20:00 Pokazy, prezentacje oraz interakcje w trybie ciągłym, prezentacja stanowisk edukacyjnych i gastronomicznych, nieustająca lekcja historii Sieradza.


15:00 Otwarcie Sieradzkich Wrót Czasu - prezentacja o początkach dziejów Sieradza


15:30 Tatarzy pod Sieradzem - pokaz łucznictwa konnego


16:00 Kuchnia na sieradzkim zamku - pokaz kulinarny


16:30 Pokaz grupowej walki rycerskiej


17:00 Pokaz konnej kawalerii z XVII wieku


17:45 Od woja do rycerza - przemiany średniowiecznego uzbrojenia


 18:15 Pokaz walki w pojedynkach


 18:45 Pokaz strojów średniowiecznych


19:00 Pokaz grupowej walki rycerskiej


19.30 Zwiedzanie Wzgórza Zamkowego z archeologiem


19:45 Leszek Czarny, książę sieradzki (pokaz historyczny)


20:00 Zamknięcie wydarzenia


(Zdjęcia archiwalne)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz