sobota, 13 maja 2023

Zebranie sprawozdawcze Klubu HDK PCK "Strażaków" przy OSP w Sieradzu za rok 2022

W dniu 13.05.2023 r. w Urzędzie Miasta Sieradza odbyło się spotkanie członków Klubu HDK PCK Strażaków przy OSP w Sieradzu podsumowujące rok 2022 oraz 50-lecie istnienia Klubu. Swoją obecnością zebranie uświetnili dziś prezes OSP w Sieradzu pan Włodzimierz Szczepaniak, pan Jan Paszkowski założyciel klubu HDK PCK "Strażaków" a także Prezydent Miasta Sieradza pan Paweł Osiewała oraz licznie zaproszeni Członkowie klubu.

Na zebraniu zostały odczytane sprawozdanie z działalności klubu za rok 2022 i z podsumowania 50-lecia istnienia Klubu HDK PCK "Strażaków". Dowiedzieliśmy się z nich choćby tego iż podczas wszystkich zbiórek krwi w 2022 roku udało się zebrać blisko 160 litrów tego drogocennego płynu i również od jakich darczyńców klub dostał wsparcie finansowe. Zostały także dziś wręczone medale 50-lecia Klubu HDK PCK "Strażaków" dla zasłużonych członków klubu a także dla Prezydenta Miasta Sieradza. Ponadto nasz prezydent został odznaczony przez Dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi odznaką „Zasłużony dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi”. W imieniu pani dyrektor Edyty Wcisło nadany medal wręczył Ryszard Chrzanowski prezes Klubu HDK PCK "Strażaków". Po przyjęciu odznaczeń Prezydent Sieradza wygłosił krótką przemowę (wysłuchaj mp3).

Zarząd klubu otrzymał również w tym dniu absolutorium na przyszły rok działalności.
8 komentarzy:

 1. Coś chyba z tym zebraniem jest nie tak, czyli absolutorium jest nieważne gdyż nie wszyscy członkowie klubu zostali poinformowani o zebraniu. Zgodnie ze statutem klubu na tego typu zebranie muszą być powiadomieni wszyscy członkowie klubu. A niestety nie wszyscy zostali o zebraniu powiadomieni czyli zgodnie z prawem wszystkie podjęte dziś decyzję są niezgodne z prawem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dokładnie również jestem członkiem klubu i również nie otrzymałem informacji o zebraniu. Czyżby widać jak zarząd zna statut organizacji.

  OdpowiedzUsuń
 3. na zebrania zapraszają tylko tych wybranych.

  OdpowiedzUsuń
 4. Informacja była nawet w naszym radiu na antenie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Informacja była podana do wiadomości publicznej w naszym radiu.Także nie tylko wybranych się zaprasza.

  OdpowiedzUsuń
 6. Informacja była podana do wiadomości publicznej w naszym radiu. Także nie tylko dla wybranych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proponuje się zapoznać z przepisami jak należy powiadamiać o walnym zebraniu sprawozdawczym, nie wszyscy muszą słuchać tego coś jak radio.

   Usuń
  2. Zebranie odbyło się zgodnie ze statusem Klubu. W razie wątpliwości proszę o kontakt z Prezesem Klubu

   Usuń