środa, 28 czerwca 2023

34 Wyścig Solidarności utrudnienia w ruchu

W czwartek, 29 czerwca, tuż po godzinie 18.00 na mecie ulokowanej na placu Wojewódzkim w Sieradzu pojawią się kolarze biorący udział w 34. Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim „Solidarności” i Olimpijczyków.

Oficjalny start wyścigu odbędzie się dzień wcześniej w Łodzi na ul. Piotrkowskiej, przy Ogrodach Geyera. W wydarzeniu weźmie udział 168 zawodników z 28 grup z całego świata. Wśród nich są oczywiście Polacy ale także zawodnicy z USA, Holandii, Niemiec, Estonii, Belgii i Szwecji.

Polskę będzie reprezentował m.in. Marcin Budziński, który zajął III miejsce w ostatnich Mistrzostwach Polski oraz Norbert Banaszek, który zajął miejsce V.

Trasa wyścigu podzielona jest na pięć etapów. Pierwszego dnia, 28 czerwca kolarze przejadą odcinek Łódź – Skierniewice oraz Zgierz – Kutno. Drugiego dnia, 29 czerwca, trasę Koluszki – Sieradz, trzeciego dnia, 30 czerwca, odcinek Pabianice – Kielce, a w sobotę, 1 lipca, zakończą zmaganiami na trasie Ostrowiec Świętokrzyski – Stalowa Wola.

Na mecie w Sieradzu kolarze mają zameldować się w okolicach godziny 18.10-18.15. Wcześniej, o godz. 16.00, na placu Wojewódzkim zaplanowano zaś tradycyjny Mini Wyścig Solidarności, w którym udział mogą wziąć najmłodsi sympatycy kolarstwa.

Utrudnienia w ruchu

W czwartek, od godziny 6.00, utrudnione będzie parkowanie w obrębie placu Wojewódzkiego (cześć w pobliżu Urzędu Miasta oraz dawnego DH "Warta"). W czasie poprzedzającym bezpośrednio finisz na placu Wojewódzkim, trzeba natomiast liczyć się z utrudnieniami na drogach w Sieradzu.

Kolarze do miasta wjadą drogą wojewódzką 482 od strony Złoczewa. Następnie skręcą w aleję Grunwaldzką, dalej w prawo w ul. POW, przejadą rondo, skręcą z niego w ul. Sienkiewicza, następnie w Warcką, Żwirki i Wigury i dalej ul. Piłsudskiego, Aleja Pokoju, następnie w lewo w Jana Pawła II i powtórzą pętlę, by finiszować na placu Wojewódzkim.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.