środa, 21 czerwca 2023

Klasy mundurowe PZS w Warcie na obozie strzeleckim w Okręglicy

W dniach od 12 do 14 czerwca br. odbywał się obóz sprawnościowo-strzelecki dla uczniów klasy mundurowo-policyjnej oraz Oddziału Przygotowania Wojskowego z Powiatowego Zespołu Szkół w Warcie na terenie strzelnicy w Okręglicy.

(Źródło Powiat Sieradz)

Młodzież musiała pieszo dotrzeć z Sieradza na teren obozowiska i przygotować sobie miejsca na nocleg. Podczas obozu uczniowie zapoznali się z warunkami korzystania z broni, dzięki instruktarzowi przeprowadzonemu przez kadrę Ośrodka Szkolenia Policji w Sieradzu. Trwała także rywalizacja drużynowa w konkurencjach sportowych i strzeleckich. Obóz był możliwy dzięki życzliwości i współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi, Ośrodkiem Szkolenia Policji w Sieradzu, Komendą Powiatową Policji w Sieradzu oraz Państwowym Związkiem Łowieckim w Sieradzu. Opiekę nad uczestnikami sprawował nauczyciel edukacji policyjnej w PZS w Warcie - Pan Krzysztof Marciniak oraz rodzice uczniów.

    W ostatnim dniu pobytu w Okręglicy odbyło się uroczyste podsumowanie obozu sprawnościowo-strzeleckiego. Drużyny zwycięskie otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez NSZZ Policjantów woj. łódzkiego, dyrektora PZS oraz Radę Rodziców. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Przewodniczący NSZZ Policjantów- Krzysztof Balcer, Wiceprzewodniczący NSZZ - Robert Kołodziejczyk oraz licznie przybyli rodzice uczestników. Nad przebiegiem zmagań konkursowych czuwali Pan Krzysztof Marciniak oraz Pan Rafał Cierplikowski.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz