piątek, 9 czerwca 2023

Koncert COCOTIER

COCOTIER- po francusku oznacza "palmę kokosową" czy "mieć palmę na punkcie czegoś". Jak twierdzą członkowie grupy nazwa ta doskonale oddaje ich artystyczną pasję. Muzyka zespołu jest pełna emocji, wielobarwna, dynamiczna a zarazem delikatna i klimatyczna, utrzymana w stylu z pogranicza flamenco, folku, jazzu, latino, gipsy, ECM i innych .Świeże, oryginalne i urzekające brzmienie. Fuzja flamenco, jazzu i muzyki folk. Założycielem, gitarzystą i kompozytorem większości utworów jest ANDRZEJ KROŚNIAK , absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, założyciel znanej w latach 90-tych formacji folkowej, PEJZAŻ obecnie także członek międzynarodowego projektu muzycznego OLEA. W repertuarze COCOTIER obok coraz liczniejszych kompozycji lidera, znajdują się utwory: V. Amigo, R.Townera, Paco de Lucia , D.Millera i innych mistrzów gitary.


Od początku swego istnienia zespół z powodzeniem koncertował w kraju i za granicą (Czechy, Niemcy, Włochy, Szwajcaria, Austria, Ukraina, Słowacja, Węgry). Brał udział w licznych festiwalach muzycznych w Europie (Ferrara, Novara, Colmurano, Berno, Linz, Wrocław ) popularyzując swoją muzykę. Cocotier nagrał trzy autorskie płyty: ”Cafe Sanacja”(2001r.), ”Ulica”(2007r.), ”Fasolanka” (2010 r.) i przygotowuje się do nagrania kolejnej.

 

W czerwcu 2005 roku zespół zagrał jako support zespołu OSYBISA na festiwalu „Wrocław

Non Stop”, wystąpił także przed AL DI MEOLA na Wyspie Piaskowej we Wrocławiu w ramach III Wrocław Summer Guitar and Folk Festiwal (2007) oraz na IV Wrocław Summer Guitar and Folk Festiwal (2008). Pojawił się także w programie telewizyjnym „SYLWESTER Z DWÓJKĄ” (2009) w Katowicach, oraz supportował JAMBAO w 2012 roku.

 

W dorobku zespołu znajdują się 4 płyty:

- "Café Sanacja" (2001)

- "Ulica" (2007)

- "Fasolanka" (2009)

- "Cocotier" (2011)

 

Obecnie zespół przygotowuje się do nagrania materiału na nową płytę.

strona zespołu:

www.cocotier.pl

utwory YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=GcLPb6YpMkk

https://www.youtube.com/watch?v=CEQgLJJhcEE

https://www.youtube.com/watch?v=gDRrZPtZrh4


Koncert Cocotier

9 czerwca 2023 r. (piątek)

Godzina 18:00

Miejsce: Centrum Informacji Kulturalnej, Rynek 18

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona

Wydarzenie na facebooku: https://fb.me/e/15AXt5Xvv
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz