czwartek, 15 czerwca 2023

Kłusownik wpadł w sidła policji

Warciańscy policjanci zatrzymali 61-letniego mieszkańca powiatu sieradzkiego podejrzanego o kłusownictwo. Mężczyzna wytwarzał oraz zakładał wnyki w lesie na terenie gminy Warta. Funkcjonariusze znaleźli na jego posesji nielegalne narzędzia do kłusowania, poroża zwierząt oraz amunicję. Sprawca usłyszał łącznie 5 zarzutów, za co grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W kwietniu 2023 roku policjanci z komisariatu w Warcie uzyskali informacje, że na terenach leśnych w gminie Warta dochodzi do kłusowania zwierząt. Sprawca rozkładał  linki stalowe tzw. "wnyki" na ścieżkach zwierzyny leśnej. 

Dzięki skrupulatnej pracy policjanci wpadli na trop 61-letniego mieszańca powiatu sieradzkiego, który prawdopodobnie miał związek z tym przestępczym procederem.

Funkcjonariusze pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sieradzu zbierali materiał dowodowy. Pod koniec maja 2023 roku policjanci weszli na teren posesji należącej do typowanego mężczyzny. Wynik przeszukania potwierdził przypuszczenia śledczych. 

W pomieszczeniach gospodarczych policjanci znaleźli linki metalowe, dwa poroża zwierzyny leśnej, w tym jedno z fragmentami skóry, sieci do połowu ryb , kilka sztuk naboi oraz granat chemiczny. W wyniku penetracji terenu leśnego policjanci natrafili na kolejne zastawione sidła w postaci rozciągniętych między drzewami linek stalowych.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do miejscowego komisariatu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyźnie pięciu prokuratorskich zarzutów. 61-latek odpowie za  i poosiadanie i  pozyskiwania bez uprawnień zwierzyny łownej oraz wytwarzania i posiadania  narzędzi i urządzeń przeznaczonych do kłusownictwa. 

Podejrzany usłyszał również zarzuty posiadania bez wymaganego zezwolenia amunicji oraz granatu chemicznego. 

W czasie przesłuchania mężczyzna przyznał się do zrzucanych czynów. Za te przestępstwa grozi mu kara do 8 lat pobawienia wolności. W przeszłości nie był on notowany przez policję. Źródło KPP Sieradz.

1 komentarz: