środa, 14 czerwca 2023

Praktyki Erasmus+ PZS nr 1 w Sieradzu

W połowie maja 2023 roku z miesięcznych praktyk zawodowych wrócili uczniowie i uczennice z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Sieradzu. W wyjeździe brało udział 30 uczniów z klas technikum o profilu: informatycznym, mechatronicznym, geodezyjnym i architektury krajobrazu i 2 nauczycieli-opiekunów. Wyjechali oni do włoskiej Bolonii (15 uczniów i opiekun) oraz hiszpańskiej Saragossy (również 15 uczniów i opiekun).

W ramach projektu o nazwie „Ucząc się przez doświadczenie III” z programu ERASMUS+ uczniowie poznali włoski i hiszpański rynek pracy, ale także tamtejszą kulturę. Ponadto młodzież zdobywała nowe i doskonaliła wcześniej nabyte umiejętności językowe oraz zawodowe.

Uczniowie kształcący się w klasie o profilu informatycznym zajmowali się m.in. modernizacją zestawów komputerowych, opracowywali nową aplikacje i przetwarzali dane. 

Mechatronicy doskonalili umiejętności obsługi różnego rodzaju urządzeń, w tym również urządzeń sterowanych numerycznie. Pielęgnacją parków i ogrodów oraz utrzymaniem również egzotycznej zieleni zajmowali się uczniowie klas o profilu architektury krajobrazu. Geodeci zaś mieli możliwość projektowania i wykonywania pomiarów budowli przy pomocy nowoczesnych urządzeń i oprogramowania komputerowego. Źródło PZS nr 1 w Sieradzu.


 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz