niedziela, 4 czerwca 2023

Tragiczny wypadek na 194 kilometrze S8

W niedziele 4 czerwca około godziny 7:15 służby ratownicze w Łasku odebrały zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów ciężarowych na 194 kilometrze S8 w kierunku Wrocławia.

Policjanci z Łasku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności porannego wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 27-letni kierowca ciężarowego Volvo. 

Na miejscu wypadku lądował również śmigłowiec LPR, niestety przybyły śmigłowcem lekarz stwierdził zgon kierowcy. 

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż kierujący samochód marki MAN, jadąc w kierunku Wrocławia, zatrzymał się na pasie awaryjnym ze względu na awarie pojazdu, w tym samym czasie kierujący Volvo uderzył w tył naczepy stojącego auta. 

Jak informuje Łaska policja, kierowca Mana był trzeźwy. Zdjęcia PSP Łask.3 komentarze:

 1. I dla tego powinien być zakaz wyprzedzania się ciężarówek na trasach szybkiego ruchu... Tym bardziej, że wielu robi to z premedytacją, nie patrząc na innych kierowców...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No źle mówisz bo tu jest wyłącznie winny projektant drogi ciężarówka stała w połowie na awaryjnym w połowie na pasie ruchu i jak jedziesz prawym a ktoś cię wyprzedza osobówka to nie masz już możliwości ominięcia i walisz w naczepę , najwyżej ze wybierasz osobówkę i ja gnieciesz . Źle zaprojektowana droga , brak telefonów po pomoc drogową np dla obcokrajowcow , pasy rozbiegowe za krótkie są , pas awaryjny za wąski .To nic nie ma z normami europejskimi gdzie mieszkamy .

   Usuń
 2. Przecież to nie stało przez manewr wyprzedzania Ty 'posiadaczu prawa jazdy z osobówki '

  OdpowiedzUsuń