czwartek, 29 czerwca 2023

Trzeci etap Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków" z metą w Sieradzu wygrywa Czech Tomas Jakoubek

Czech Tomas Jakoubek z ekipy ATT Investments wygrał trzeci etap Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków z metą w Sieradzu. Czech był najlepszy z trójki uciekinierów z blisko 150 osobowego peletonu który wystartował z Koluszek.

    Za nim jednak kolarze wjechali do Sieradza, na Placu wojewódzkim odbył się mini wyścig dla dzieci. Wszystkie startujące dzieci otrzymały nagrody od organizatora całej imprezy.

    Peleton wystartował dziś z  Koluszek i miał do pokonania 166 kilometrów. Do dzisiejszego etapu w żółtej koszulce lidera przystąpił Estończyk Siim Kiskonen z Tartu 2024 Cycling Team. Po kilku kilometrach jazdy z peletonu uciekła trzyosobowa grupka, którą tworzyli: Tomas Jakoubek (ATT Investments), Hidde van Veenendaal (Metec-SOLARWATT) oraz Bas van Belle (WPGA Amsterdam). Utrzymali oni przewagę nad całym peletonem aż do mety i to oni na ostatnich metrach walczyli o zwycięstwo. Po nie sięgnął Tomas Jakoubek, wyprzedzając Hidde van Veenendaala i Basa van Belle. Najwyżej z Polaków sklasyfikowany został na ósmej pozycji Norbert Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski). W klasyfikacji generalnej utrzymał prowadzenie Siim Kiskonen z Tartu 2024.

    Nagrody dla najlepszych kolarzy w dzisiejszym wyścigu wręczali: radny miejski Mirosław Antoni Owczarek, Waldemar Krenc przewodniczący łódzkiej "Solidarności", marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber, prezydent Sieradza Paweł Osiewała a także przewodnicząca Rady Miasta Magdalena Słupińska.

Nie mogło dziś również zabraknąć pamiątkowych koszulek i prezentów dla gospodarzy dzisiejszego etapu z metą w Sieradzu. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: Zdjęcia Zbigniew Dymiński.1 komentarz:

  1. To przez tych d*bili cały Sieradz był zakorkowany ?

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.