czwartek, 8 czerwca 2023

Wystawa malarstwa Natalii Wegner

Natalia Wegner to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dyplom obroniła w Pracowni Linorytu prof. Zbigniewa Lutomskiego. Po studiach, w latach 1999-2004, pracowała w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej Schola Posnaniensis jako asystentka prof. Andrzeja Macieja Łubowskiego. Od 2003 r. pracuje w macierzystej uczelni, obecnie Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, gdzie pełniła funkcję asystentki prof. Ireneusza Domagały. W 2011 uzyskała stopień doktora sztuki, a w 2020 roku stopień doktora habilitowanego. Od 2021 roku jest kierownikiem XII Pracowni Rysunku. Zajmuje się malarstwem na papierze stosując technikę kolażu polegającą na umieszczaniu w obrazach spreparowanych malarsko materiałów. 

W dniu 7 czerwca w sieradzkim Biurze Wystaw Artystycznych odbył się wernisaż prac Natalii Wegner zatytułowany:

INNE STRONY

"Domek z antenami wyrastający z pola, poświata w parku, gierymska, powstańcza.

I „Prowansja” przy zjeździe do Komornik.

Sceny rozgrywające się w codzienności, jednak odmienne, w świetle, czasie, konsystencji.

Dziwią jak skrzep w koronach sosen, dostrzeżony z pociągu. I tylko teraz, z tego okna i przed tym okiem otwiera się droga ku czemuś, co za chwilę zgaśnie.

Czerwone wiatraki, woda między przęsłami.

Linie i podziały. Przesunięcie papierowego paska. Bliżej, choćby o skrawek.

Może teraz się uda…"

Wzrok oglądającego przekuwają obrazy z dwu lub czterech elementów są duże i naprawdę piękne. Wystawa prac potrwa do 7 lipca. Serdecznie zapraszamy na nią do sieradzkiego BWA.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz