czwartek, 20 lipca 2023

Festiwal recyklingu. Nie ma wakacji od segregacji

Nie ma wakacji od segregacji - Festiwal Recyklingu już niebawem. W tym roku, to cieszące się popularnością wśród sieradzan wydarzenie przybierze nieco inny charakter. Zapraszamy mieszkańców Sieradza na XVIII Festiwal Recyklingu, który odbędzie się od 24 do 28 lipca na Stacji Przeładunkowej Odpadów Komunalnych w Sieradzu przy ul. Dzigorzewskiej 4. W zamian za dostarczone odpady mieszkańcy Sieradza na miejscu otrzymają sadzonki roślin oraz gadżety ekologiczne.

(Źródło Urząd Miasta Sieradz)

W ramach Festiwalu Recyklingu w dniach 24 – 28 lipca 2023r., w godz. 800 – 1800 na Stacji Przeładunkowej Odpadów Komunalnych w Sieradzu, przy ul. Dzigorzewskiej 4 zbierane będą następujące rodzaje odpadów:

- baterie,

- zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (elektroodpady),

- puszki aluminiowe,

- odpady problemowe,

- oleje i tłuszcze jadalne.

W zamian za przekazane odpady w dniach 24 – 28 lipca 2023r. (lub do wyczerpania zapasów ekoupominków lub roślin) na Stacji Przeładunkowej Odpadów Komunalnych w Sieradzu, przy ul. Dzigorzewskiej 4  wydawane będą ekoupominki, natomiast na terenie Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o. o. w Sieradzu, przy ul. Wojska Polskiego 102 wydawane będą sadzonki roślin.

W tym roku Festiwalowi towarzyszy hasło:

Sieradz lubię - odpady prawidłowo segreguję - koszty redukuję.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz