poniedziałek, 10 lipca 2023

Pijany kierowca złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, spowodował kolizję i odjechał

39-letni kierowca renault uderzył w tył jadącego przed nim lexusa i odjechał. Miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu i złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności i wysoka kara pieniężna. Apelujemy o rozsądek!

9 lipca 2023 roku przed godziną 21.00  dyżurny policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym przed rodem na ulicy Sienkiewicza. 

Jak relacjonował świadek, kierowca renault uderzył w tył jadącego przed nim lexusa i odjechał. Kierujący lexusem pojechał za nim. 

W tym czasie pasażerka o całym zdarzeniu powiadomiła policję. W miejscowości Rzechta kierowca renault zjechał na pobocze i wysiadł w samochodu. Podszedł do kierowcy lexusa i oświadczył, że przysnął za kierownicą. 

Po chwili na miejsce przybyli policjanci, którzy ustalili, ze pojazdem marki renault kierował 39-letni mieszkaniec Sieradza. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. 

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że ma on na swoim koncie kolejne przewinienie, gdyż złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 

Nieodpowiedzialny kierowca odpowie za kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz złamania sądowego zakaz prowadzenia pojazdów. 

Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości 39 – latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych i otrzymał 10 punktów karnych.

Pamiętajmy, nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.  Nie bądźmy obojętni i reagujmy na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców. Źródło KPP Sieradz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz