wtorek, 18 lipca 2023

Przed nami Open Hair Festival 2023

Sieradz Open Hair Festival wraca po rocznej przerwie. W tym roku muzyka, fryzjerstwo, sztuka, moda i rozrywka porwie do zabawy od 21 do 23 lipca.


Pierwsza edycja Sieradz Open Hair Festival zorganizowana została w 2009 r. w setną rocznicę narodzin „chłopczycy” – fryzury, która w 1909 r. zapoczątkowała niezwykły rozgłos i rozwój kariery Antoine’a Cierplikowskiego. Festiwal opiera się na niezwykle nowatorskim i niecodziennym pomyśle – zarówno amatorskim jak i profesjonalnym, kreatywnym fryzjerstwie, połączonym ze sztuką, modą, muzyką. Na festiwal składają się odbywające się w wielu punktach miasta, wystawy, koncerty, happeningi, etc. Wszystkie wydarzenia są ogólnodostępne i niebiletowane. Sieradzki festiwal nierozerwalnie związany jest z postacią Antoine’a Cierplikowskiego, genialnego fryzjera, artysty, wizjonera pochodzącego z Sieradza, który przede wszystkim był jednym z pierwszych stylistów, którzy kreowali fryzury słynnych aktorek, piosenkarek i gwiazd swoich czasów. 

Muzyczne szaleństwo 

Jak w każdej edycji, tak i w tym roku OHF zaoferuje solidną porcję muzyki, a dobór wykonawców i gatunków muzycznych sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie. 22 i 23 lipca na scenie głównej festiwalu pojawią się: T.Love, Grubson, Reneta Przemyk i Mężczyźni (Igor Herbut, Czesław Mozil, Skubas) a także Justyna Majkowska i Piotr Caljdler oraz Baasch. W piątek 21 lipca w muzyczne wibracje wprowadzą Sydney Polak oraz zjawiskowi Wiktoria Zwolińska oraz Tynksy. 

Moda, sztuka i fryzjerstwo

Na Sieradz Open Hair Festival nie może oczywiście zabraknąć fryzjerów. 23 lipca zapraszamy na sieradzki Rynek, gdzie za sprawą łódzkiej szkoły Anagra będzie można odmienić swoją fryzurę stylową, szaloną stylizacją. Podczas Festiwalu nie może zabraknąć duchowej obecności Antoniego Cierplikowskiego. Już teraz zapraszamy do odwiedzin jego wirtualnego muzeum zlokalizowanego w Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu a także na wystawę jego fotografii na Wzgórzu Zamkowym w piątek 21 lipca.

W tym samym dniu w Powiatowej Bibliotece Publicznej będzie można „znaleźć” Antoine’a w Powiatowej Bibliotece Publicznej. W godzinach od 8 do 18 będzie można poszukać Wielkiego Mistrza w dokumentach rodem ze Szkatuły Piórem Rzeźbionej Jana Matusiaka a o 17.30 wziąć udział w konferencji „Antoine Cierplikowski w sztuce, kulturze społecznej i współczesnym Sieradzu”

Modową gwiazdą SOHF będzie w tym roku Mariusz Przybylski, za sprawą którego pierwszy raz na modowym wybiegu Festiwalu w nocnym pokazie będzie można zobaczyć męskie kolekcje modowe. Z projektantem będzie można również porozmawiać w strefie MeetMe na Rynku. Swoje kolekcje zaprezentują również młodzi polscy projektanci z łódzkiej ASP. 

Spotkania z ciekawymi ludźmi 

SOHF2023 to także spotkania z ciekawymi ludźmi. Sobotnimi gośćmi strefy MeetMe będą fryzjerscy i modowi influencerzy: Emilia Zakręcovnia oraz Weronika Kaniewska. Dzień później w tym samym miejscu będzie można spotkać się z Agnieszką Niedziałek oraz Maksem Behr. 

W strefie MeetMe w sobotnie popołudnie będzie można także posłuchać „Fredy dla każdego”. 

Antoine Cierplikwoski miał swoje salony na całym świecie, a jego fryzury wywoływały uśmiech na całym świecie, dlatego warto będzie zobaczyć wystawę wielkoformatowych zdjęć Elżbiety Dzikowskiej zatytułowanej… „Uśmiech świat”.  

Prowadzącymi poszczególne festiwalowe wydarzenia będą Maja Hyży oraz Conrado Moreno.

Więcej informacji na openhair.pl oraz FB openhairfestival .

(Źródło Urząd Miasta Sieradz)


1 komentarz: