wtorek, 11 lipca 2023

Przedszkolaki z wakacyjną wizytą w komendzie

Z wakacyjną wizytą do sieradzkiej komendy przyszli niecodzienni goście. Policjantów odwiedziły dzieci z Przedszkola numer 3 w Sieradzu. Najmłodsi mogli z bliska zobaczyć pracę policjantów przymierzyć, części wyposażenia do służby czy też wykonać sobie pamiątkowe odciski palców. Wysłuchali również wielu cennych rad na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu.

Sieradzcy policjanci zorganizowali przedszkolakom z sieradzkiej „trójki” przedpołudnie pełne niespodzianek i atrakcji. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały dyżurkę oraz poznały jak wygląda praca na stanowisku kierowania. 

Największą frajdę sprawiło dzieciom, kiedy mogły usiąść za pulpitem dyżurnego  Pokazany został najmłodszym system miejskiego monitoringu i  „okiem” kamery mogli zobaczyć nasze miasto. Zaprezentowano sprzęt wykorzystywany w służbie oraz radiowozy. 

Najmłodsi choć na chwilę mogli poczuć się policjantem, przymierzając części wyposażenia oraz akcesoriów wykorzystywanych w służbie. Dzieci chętnie siadały za kierownicą policyjnych wozów z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi. Wiele emocji wzbudziło zakładanie kajdanek. 

W niezwykle ciekawy sposób opowiedział dzieciom o swojej pracy technik kryminalistki. Zaprezentował wyposażenie walizki, której używa w codziennej służbie. 

Pokazał najmłodszym w jaki sposób zabezpiecza się ślady na miejscach zdarzeń. Na specjalnie przygotowanych kartach „Daktyloskopia na wesoło” dzieciom wykonane zostały odciski palców. 

W ramach wizyty oczywiście nie zabrakło również  pogadanki. Policjantka propagując założenia programu „Bezpieczne wakacje”, „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” omówiła dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa w czasie wakacyjnego wypoczynku. 

Przypomniała o zasadach zachowania w domu i podczas zabawy. Na koniec dzieci otrzymały tematyczne malowanki oraz słodki upominek. Źródło KPP Sieradz.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz