sobota, 29 lipca 2023

Sieradz w młodych, młodzi w Sieradzu

Lubisz Sieradz? Pokaż jak bardzo – napisz limeryk o Sieradzu lub namaluj jego najciekawsze zakątki. Stowarzyszenie Kreatywny Sieradz, Centrum OPUS i Urząd Miasta Sieradza zapraszają uczniów klas VI – VIII szkół podstawowych i klas I – IV szkół średnich do wspólnej zabawy promującej nasze miasto.

Zachęcamy do udziału w projekcie „Sieradz w młodych, młodzi w Sieradzu”. Nauczymy się czegoś o naszym mieście, znajdziemy w nim piękne miejsca, a później obejrzymy ciekawe prace plastyczne i poczytamy zabawne limeryki.

Zachęcamy do wspólnej zabawy, ponieważ uważamy, że nie tylko my kształtujemy miasto, ale i ono wpływa na nas. Wizerunek miasta zależy więc od każdego mieszkańca i przede wszystkim od nas zależy jak to nasze miejsce na ziemi będzie postrzegane.

Ogłaszamy więc konkurs! Namaluj ulubione miejsce w Sieradzu lub napisz limeryk na przykład:

Pewien osiołek z miasta Sieradza
co dzień pod pompę na Rynku chadza.
Nie pije tam wody,
bo wcina cud lody,
co często robią osiołki z Sieradza.

Będą nagrody, a dodatkowo będą kartki z najlepszymi pracami, które będziecie mogli wysyłać bliskim i znajomym.

Szczegóły w regulaminie na profilu na Facebooku Stowarzyszenia Kreatywny Sieradz i na stronie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradzu.

Prace konkursowe wraz z niezbędnymi formularzami (Załącznik nr 1 do Regulaminu) należy dostarczyć osobiście lub pocztą tradycyjną do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradzu (ul. Żwirki i Wigury 4) do dnia 20 października 2023r. do godziny 18.00.

 

 

 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz