sobota, 26 sierpnia 2023

Dożynki Gminno - Parafialne w Chojnem

Za nami Dożynki gminy Sieradz w Chojnem. Jak to bywa już tradycją u Wójta Gminy Sieradz Jarosława Kaźmierczaka dożynki uświetniły ważne osobistości ze świata polityki, była dobra muzyka, pyszne jedzenie i świetna zabawa. Oj działo się.


Dożynki zaczęły się od mszy świętej w Kościele pw. św. Anny w Chojnem. Po niej korowód z wieńcem dożynkowym przeszedł na lokalny obiekt sportowy gdzie odbyła się dalsza część obchodów. Tu na scenie Wójt Gminy Sieradz przywitał zaproszonych gości i wszystkich uczestników imprezy oraz przyjął od starostów dożynek tradycyjny bochenek chleba. Dożynkowy wieniec musiał zostać obtańczony i tak się też stało. Uczynił to Zespół Obrzędowy "Chojne". Następnie głos zabierali przybyli na tę imprezę goście, a byli to: Paweł Wdówik - Minister w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej oraz Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, który odczytał również list od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Piotr Polak - poseł na sejm z ramienia ugrupowania Prawo i Sprawiedliwość, Marcin Przydacz - Sekretarz Stanu, Szef Biura Polityki Międzynarodowej, Starosta sieradzki Mariusz Bądzior, Adam Nowak - Prezes Zarządu Krajowego Związku Młodzieży Wiejskiej, Henryk Waluda - Przewodniczący Rady Gminy Sieradz, Bogumiła Woźniak - Radna Gminy Sieradz oraz Jakub Chrabelski Inspektor w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego, który odczytał list od Marszałka woj. łódzkiego Grzegorza Schreibera.

Czym była by impreza lokalna bez pysznego,  swojskiego jedzenia. Takie zapewniły dziś  Koła Gospodyń Wiejskich oraz Mariusz Szwed, który gotował gulasz na wielkiej patelni. Dla dzieci zostały zapewnione atrakcje pod postacią zabaw z animatorami, zabaw na dmuchańcach czy serwowania popcornu i waty cukrowej.

Na scenie o oprawę muzyczną zadbali lokalni wykonawcy ludowi: dzieci i młodzież z Zespołu Obrzędowego "Chojne", "Kłockowianki", "Rzechcianki", Henryka Strachowska z Grabowca, Agata Woźniak - kierownik Zespołu Obrzędowego "Chojne" a także na scenie wystąpiły w pokazie tanecznym dzieci ze Szkoły Podstawowej w Chojnem.

Po tych występach nastąpiła krótka przerwa w której odbył się pokaz ratownictwa zorganizowany przez OSP KSRG Chojne i trzeba przyznać że wzbudził spore zainteresowanie u uczestników dzisiejszej zabawy.

Przyszła w końcu pora na gwiazdę dożynkowej zabawy, był to znany piosenkarz muzyki Disco Polo "Czadomen". Jego występ naprawdę porwał do zabawy przybyłych na imprezę ludzi, którzy razem z nim odśpiewali takie przeboje jak "Bo to jest miłość", czy "Ruda tańczy jak szalona". Po koncercie gwiazdor robił sobie pamiątkowe selfie z fanami.

Po Czadomenie na scenie pojawiła się lokalna wokalistka Klaudia Klimczak, która swym przepięknym głosem potrafi również zauroczyć słuchaczy, a na zakończenie dożynek odbyła się zabawa pod gwiazdami gdzie muzykę puszczał DJ Dawid.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji.6 komentarzy:

 1. Zbychu mistrzostwo

  OdpowiedzUsuń
 2. fajne zdjęcia , warto było czekać do późna

  OdpowiedzUsuń
 3. ale się polityków zjechało

  OdpowiedzUsuń
 4. Tylko po co w ramach takich uroczystości wtrąca się politykę ogólnokrajową i zbiera podpisy?

  OdpowiedzUsuń
 5. Zbyniek szalejesz

  OdpowiedzUsuń