wtorek, 1 sierpnia 2023

DZIELNICOWI ZDĄŻYLI NA CZAS I URATOWALI ŻYCIE MĘŻCZYZNY

Dzielnicowi z komisariatu w Błaszkach dotarli na czas i uratowali mężczyznę, którego życie było zagrożone. Dzięki szybciej reakcji, ale też determinacji i odwadze funkcjonariuszy nie doszło do tragedii. Drzwi do domu były zabarykadowane, a wewnątrz ulatniał się gaz. Ostatecznie mężczyzna trafił pod specjalistyczną opiekę medyczną. Policjanci po raz kolejny udowodnili, że zawsze, „…nawet z narażeniem życia” są gotowi nieść pomoc.

(KPP Sieradz)


31 lipca 2023 roku około godziny 11.20 dyżury policji odebrał niepokojące zgłoszenie, że w jednej z miejscowości w gminie Brąszewice mężczyzna zabarykadowany jest w swoim domu i istnieje poważne zagrożenie dla jego życia. Na miejsce skierowani zostali dzielnicowi z komisariatu w Błaszkach. Gdy mundurowali weszli na posesję od razu poczuli silny zapach ulatniającego się gazu. Jak ustalili w jednym z budynków znajdował się starszy mężczyzna. Drzwi wejściowe zamknięte były od środka i ulatniał się gaz z butli. Mundurowi mając na uwadze bezpieczeństwo pozostałych domowników, polecili im natychmiastowe opuszczenie posesji. Gdy policjanci podeszli bliżej budynku, przez okno zobaczyli leżącego na łóżku mężczyznę. Na stole stała butla z uszkodzonym wężem doprowadzającym gaz. Mimo nawoływania, mężczyzna  nie reagował.  Z uwagi na ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi,  a także wybuchu okolicznych domów mieszkalnych, policjanci odłączyli zasilanie energii elektrycznej. Następnie podjęli decyzję o wyważeniu drzwi. Natychmiast wbiegli do środka budynku. Policjanci wyprowadzili mężczyznę na zewnątrz i przekazali wezwanej na miejsce załodze pogotowia ratunkowego. W tym czasie drugi z funkcjonariuszy zakręcił zawór butli i wyniósł ją z budynku. Mężczyzna trafił pod specjalistyczną opiekę lekarską. 

Dzięki szybkiemu i skutecznemu działaniu aspiranta Jarosława Sucherskiego i starszego sierżanta Łukasza Szulca nie doszło do tragedii. Policjanci nie tylko uratowali życie  ludzkie, ale ich determinacja i odwaga zapobiegła poważnemu zdarzeniu, które zagrażało zarówno bezpieczeństwu  innych osób, jak też dużym stratom materialnym.

Słowa policyjnego ślubowania „(...)nawet z narażeniem życia.” z pewnością  wypełnili  błaszkowscy policjanci, kiedy nie zawahali się, aby ratować życie człowieka. Dzielnicowym - aspirantowi Jarosławowi Sucherskiemu i starszego sierżantowi Łukaszowi Szulcowi gratulujemy odwagi i niezwykłej postawy.

2 komentarze:

  1. Szkoda ze nie ma żadnej wzmianki o strażakach którzy też odegrali duża rolę w tej akcji...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Źródło KPP Sieradz, widocznie "każda sroka chwali swój ogon"

      Usuń