wtorek, 29 sierpnia 2023

Kolejne zatrzymanie drogowego bandyty

Wzorowa obywatelska postawa zawsze zasługuje na uznanie. Dzięki reakcji świadków w miejscowości Stawiszcze wyeliminowany z ruchu drogowego został 47–letni mieszkaniec z powiatu sieradzkiego, który jechał fordem mając w organizmie prawie 2,7 promila alkoholu. Nie posiadał również uprawnień do kierowania. Dziękujemy za czujność i właściwą reakcję, które być może zapobiegły tragedii!

26 sierpnia 2023 roku około godziny 10:05 kobieta jadąc swoim samochodem w miejscowości Rzechta, zauważyła poruszającego się przed nią forda. Jechał on po całej szerokości jezdni oraz zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu. Kobieta zaczęła obserwować ten samochód, ponieważ podejrzewała, że kierujący może znajdować się pod działaniem alkoholu. Za kierownicą tego pojazdu siedział mężczyzna, który w pewnej chwili zjechał i zatrzymał się na poboczu. Kobieta również się zatrzymała i dalej obserwowała zachowanie kierującego. W pewnym momencie mężczyzna ponownie włączył się do ruchu, będąc w miejscowości Stawiszcze skręcił on na parking. Jak się okazało chciał zakręcić i wyjechać ponownie na drogę.  Kobieta widzą to uniemożliwiła mu dalszą jazdę zastawiając swoim samochodem wyjazd. Z pojazdu ford wyszedł mężczyzna, który poruszał się chwiejnym krokiem. Kobieta zadzwoniła na numer alarmowy, gdzie poinformowała o całym zdarzeniu. Na miejsce przyjechał patrol policji, który ustalił tożsamość mężczyzny oraz sprawdził jego stan trzeźwości. Okazał się nim 47-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego. Badanie wykazało, że ma on w organizmie prawie 2,7 promila alkoholu. Ponadto nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna odpowie teraz za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz za jazdę bez uprawnień. 


Dziękujemy wszystkim, którzy nie pozostają obojętni na takie zagrożenia i udaremniają dalszą jazdę kierowcom pod działaniem alkoholu. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy są ogromnym  zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Aby eliminować niebezpieczeństwa jakie niosą ze sobą nietrzeźwi za kierownicą potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na taką jazdę. Pamiętajmy, że nawet anonimowo, można powiadomić  Policję o każdej  niepokojącej sytuacji na drodze. Policjanci sprawdzą każdy sygnał. Źródło KPP Sieradz.

2 komentarze:

  1. Taa każde źródło. Jak om się chce niestety.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja też ostatnio zgłosiłem że porusza się nietrzeźwy osobówka ulicami Sieradza i po mojej rozmowie nie widziałem ani jednego radiowozu.... także nie wierzę że Policja sprawdza każdy sygnal

    OdpowiedzUsuń