piątek, 25 sierpnia 2023

Koncerty na Rynku CARRANTUOHILL & ETNO HORIZON

26 sierpnia 2023 r. (sobota) o godzinie 17:00 na Rynku w Sieradzu odbędą się dwa koncerty CARRANTUOHILL oraz ETNO HORIZON, na które zaprasza Sieradzkie Centrum Kultury. Wstęp na nie jest bezpłatny.


 

CARRANTUOHILL:

Od 30 lat na scenie. Ponad 3000 zagranych koncertów na całym świecie. Złota i Platynowa płyta. Fryderyk w kategorii Etno/folk. 18 wydawnictw muzycznych w dorobku. Muzycy wykorzystują w swej twórczości tradycyjne celtyckie instrumenty, a częste wyjazdy do Irlandii są gwarancją, że o kraju tym wiedzą… prawie wszystko.

Atutem Carrantuohill jest to, że koncerty zespołu z powodzeniem odbywają się zarówno w atmosferze tradycyjnego irlandzkiego pubu, jak i na największych scenach festiwalowych, np.: Przystanek Woodstock, Guinness Irish Festival (Szwajcaria), Pol’and’Rock Festival, Roches de Celtique (Francja), czy scenach teatrów i filharmonii m.in. NOSPR (Katowice), Polska Filharmonia Bałtycka (Gdańsk), Sala Kongresowa (Warszawa)… i wielu innych.


Skład zespołu:

Anna Buczkowska - vocal

Bogdan Wita – gitara akustyczna

Adam Drewniok – gitara basowa

Dariusz Sojka – flety, akordeon, piano, bodhran, uilleann Pipes, gitara rezofoniczna

Maciej Paszek – skrzypce

Zbigniew Seyda – buzuki, cittern, gitara akustyczna

 
ETNO HORIZON:

Ewa Wyszyńska –wokalistka

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (Wydział Kompozycji, Edukacji, Interpretacji i Jazzu) – w klasie wokalistyki jazzowej pod kierunkiem Beaty Przybytek.

Współzałożycielka zespołu Mgły, wokalistka, autorka słów i współautorka muzyki do piosenek znajdujących się na debiutanckiej płycie zespołu Mgły „Samotna Podróż do Arkadii”.

Wokalistka zespołu Trójkąt, który w 2003r. wydał płytę pt. „Miłość ci wszystko wybaczy”.

Podczas wieloletniej działalności twórczej, dotyczącej różnych formacji muzycznych, miała okazję wystąpić na wielu festiwalach, m.in. Wschód Kultury, Fest Festival, Białystok New Pop Festival, Naturalnie Mazury Festiwal, Festiwal im. Łucji Prus, Festiwal Praga Dancing, Festiwal Świdermajer. Wielokrotnie uczestniczyła w warsztatach jazzowych w Puławach, a także Chodzieży, kształcąc swoje umiejętności pod okiem znakomitych artystów scen polskich i zagranicznych.


Łukasz Makowski – kontrabasista, gitarzysta basowy,kompozytor:

Ukończył studia magisterskie na Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz na Griegakademiet w Bergen, na kierunku klasyczny kontrabas solowy. Jest muzykiem ze sporym doświadczeniem zarówno jazzowym jak i klasycznym. Między innymi grał koncerty solowe z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Bergen Unge Kammerorkester (młodzieżową orkiestrą kameralną).

Współpracował z jednymi z najlepszych muzyków na polskiej, norweskiej, amerykańskiej oraz brytyjskiej scenie jazzowej. W 2008 i 2009 roku występował na festiwalach jazzowych w Polsce (Świdnickie Noce Jazzowe ’08, Jazz Spring Festival ’08, Norwegii – Silda Jazz Festival w Haugesund ’08 i ’09, Anglii – London Jazz Festival ’08, Jazz Festival Katowice ’11 oraz na Ukrainie – Jazz Bez Festival ’11.
 

Przemek Knopik – perkusista:

Ur. 28 marca 1979 r. w Otwocku. Mając 15 lat rozpoczął naukę w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Lekcje perkusji jazzowej pobierał u wybitnego jazzowego perkusisty Kazimierza Jonkisza. Koncertował z takimi gwiazdami jak: Dreamfters (USA), Neil Grant (GB), Michał Urbaniak, Maria Sadowska, Renata Dąbkowska, Ingrid, Alicja Janosz, Andrzej Przybielski, Marek „Zefir” Wójcicki, Wojtek Pilichowski, Krzysztof Ścierański, Marek Raduli, Filip Sojka, Lena Ledoff Trio, Łukasz Zagrobelny, Robert Janowski, Grott-Knopik-Kalinowski Yamaha Trio i wielu innych.

Odniósł sukces także w programach „Mam talent”, „Must be the music” i „Zostań gwiazdą”.

Grał na wielu festiwalach muzyki jazzowej, popowej, hip-hopowej w Polsce jak i za granicą, między innymi: „Orange Warsaw Festival”, „Heineken Festival”, „Summer Days festiwal”, „Jazz Jamboree Fesival”.

Założył duet z Krzysztofem Ścierańskim.

Ma za sobą epizody z muzyką big-bandową różnych stylów i orkiestrą symfoniczną (koncerty w Niemczech, Szwecji i we Francji).

Jego autorski projekt „Knopik Band” w krótkim czasie zdobył licznych fanów, czego można było doświadczyć podczas cotygodniowych koncertów w słynnym klubie „Akwarium” i koncertach w Polsce. Na Łódzkich Dniach Jazzowych „Jazzga 2000” otrzymał Grand Prix za swój projekt solowy.


Piotr Krzemiński – trębacz jazzowy, kompozytor:

Uczestnik i laureat wielu znanych polskich festiwali jazzowych, w tym Jazz Juniors, Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz Jamboree 2018, Złota Tarka 2019.

Opiekun artystyczny i organizator cenionych przez publiczność koncertów oraz cyklów koncertów w Łodzi. Trębacz i solista Big Bandu „Fabryka Wełny”, z którym zdobył I-szą nagrodę „Grand Prix” na XXIII Big Band Festiwal, Nowy Tomyśl 2018.

Za swoją twórczość i działalność wyróżniony licznymi nagrodami (m.in. Nagrodą Prezydenta Miasta Łodzi dla Najlepszego Łódzkiego Jazzmana 2018 oraz 2021; uznany przez czytelników magazynu „Jazz Forum” za jednego z dziesięciu czołowych polskich trębaczy 2019 oraz 2021, a przez krytyków muzycznych i dziennikarzy tego samego magazynu za jednego z czołowych trębaczy w 2022r.

W latach 2006-2015 muzyczne i sceniczne doświadczenie zdobywał grając poza granicami Polski, najpierw podczas kilkukrotnych turnee musicalowych po Europie, później biorąc udział w różnych projektach muzycznych na całym świecie i koncertując na wielu scenach dla międzynarodowej publiczności.

Po powrocie do kraju, swoje pasje i idee muzyczne i kompozytorskie realizują w założonych przez siebie zespołach jazzowych: Krzemiński/Serafiński/Skolik TRIO, Krzemiński Reunion Projekt i najnowszym, międzynarodowym – Krzemiński International Quartet oraz w innych projektach do których jest zapraszany do współpracy zarówno koncertowej jak i studyjnej.

Współpracuje lub współpracował z takimi wykonawcami jak m.in.: Elżbieta Adamiak, Michał Urbaniak, Bogusław Mec, Krystyna Prońko, Urszula Dudziak, Michel Legrand (Francja), Bill Prince (USA), Paul Baker (Anglia), Jack Jones (USA), Danny Couch (USA), Greg Bonham (USA), Ray Michaels (USA), Dave Latchaw (USA) oraz Teatrem Muzycznym w Gdyni i Teatrem Rozrywki w Chorzowie. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz