piątek, 18 sierpnia 2023

Panele fotowoltaiczne na Urzędzie Miasta

Michał Frankowski pełnomocnik warszawskiej firmy XDISC S.A. oraz Paweł Osiewała, prezydent Sieradza podpisali dziś umowę na wykonanie zamówienia pn. Montaż mikroinstalacji fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej w Sieradzu – etap II. W ramach inwestycji zaplanowano m.in. wykonanie instalacja fotowoltaiczna o łącznej mocy min. 49,68 kWp , a poniżej 50 kWp, montaż układu monitoringu instalacji przez sieć LAN/WI-FI, częściową przebudowę i dostosowanie istniejącej instalacji odgromowej tak, aby zabezpieczała budynek i wybudowaną instalację fotowoltaiczną. Inwestycja ma zostać wykonana w ciągu 3 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Koszt zadania to 212.933,37 złotych brutto.  


- Bezpośrednim celem tej i wcześniejszych inwestycji jest obniżenie kosztów funkcjonowania budynków użyteczności publicznej w Sieradzu oraz redukcja emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Już wkrótce podpiszemy także umowę na instalację paneli fotowoltaicznych na szkołach podstawowych nr 1, 4, 6 i 9. Wartość wszystkich wspomnianych przedsięwzięć to niemal 1,3 mln zł, z czego 964,8 tys. zł, to dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, które pozyskało Miasto – podsumował prezydent Paweł Osiewała.

To już kolejne przedsięwzięcia podejmowane przez Sieradz w kwestii odnawialnych źródeł energii. W ciągu ostatnich lat udało się uzyskać dodatkowe środki na panele fotowoltaiczne:

- dla 277 mieszkańców Miasta Sieradza (instalacje fotowoltaiczne i kolektory słoneczne)

- na budynkach wszystkich publicznych przedszkoli

- na Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 8 – tutaj wraz z panelami zamontowana została pompa ciepła i kocioł olejowy.

(Źródło Urząd Miasta Sieradz)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz