piątek, 22 września 2023

"Od Seniora do Juniora"

Po wakacyjnej przerwie Stowarzyszenie Sieradzanki przystąpiło do realizacji II etapu projektu  "Od Seniora do Juniora".  W dniach 19-20 września 2023 r. w Przedszkolu nr 5 im. Misia Uszatka w Sieradzu odbyły się warsztaty kulinarne. Dzieci wspólnie ze swoimi dziadkami i babciami wypiekały ciastka, babeczki, przygotowały owocowe koreczki i koktajle owocowe. 

Projekt od „Seniora do Juniora” ma na celu integrację międzypokoleniową, wzmożenie aktywności seniorów i ich wnuków. Seniorzy, wraz ze swoimi wnukami, podzielą się ciekawymi zabawami i formami spędzania czasu. Wspólne pieczenie, gotowanie i biesiadowanie ma być okazją do budowania przyjaźni i poszerzenia horyzontów nie tylko smakowych, ale również międzypokoleniowych. W ramach projektu zaplanowano 16 jednogodzinnych warsztatów.

Projekt finansowany jest w ramach Lokalnego Programu Mikrodziałań dla Aktywnych Mieszkańców Sieradza 2023 ze środków Miasta Sieradz oraz ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Przypomnijmy, że w ramach Lokalnego Programu Mikrograntów: Program Mikrodziałań dla Aktywnych Mieszkańców Sieradz 2023 wsparcie finansowe na swoje działania w kwocie od 4 tys. do 5 tys. zł otrzymało w tym roku 17 organizacji pozarządowych i grup nieformalnych. Zwycięskie projekty dotyczą takich obszarów, jak: kultura i historia, muzyka, sport i rekreacja, wsparcie ludzi młodych, seniorów i osób niepełnosprawnych. Celami Programu są aktywizacja społeczna mieszkańców Sieradza, zwiększenie zaangażowania obywateli i organizacji pozarządowych w życie publiczne, promocja społeczeństwa obywatelskiego oraz wsparcie rozwoju młodych NGO działających na terenie miasta Sieradza.

Konkurs organizowany jest od 2017 roku. W tym roku jest jego VII edycja. Do tej pory, łącznie z tegorocznymi, dofinansowano 135 projektów. Na Lokalny Program Mikrograntów Urząd Miasta Sieradza przeznaczył w latach 2017-2023 ponad 700 tys. zł.

(Źródło Urząd Miasta Sieradz)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz