środa, 13 września 2023

Paweł i Gaweł w jednym stali… przedszkolu

Kolejny raz przekonujemy, że „Fredro (jest) dla każdego!”. Tym razem czytaliśmy bajki Patrona Roku 2023, które zna właściwie prawie każdy. Prawie, bo przecież przedszkolaki jeszcze nie. Dlatego spotkaliśmy się z dzieciakami z Przedszkola nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jasia i Małgosi w Sieradzu.

Byli „Paweł i Gaweł”, „Osioł”, „Małpa w kąpieli” i „Sowa”. Przedszkolaki słuchały bardzo uważnie i reagowały żywiołowo. Dzieliły się też własnymi opowieściami
o zwierzętach, wizytach w zoo, ale też o tym, że trzeba się dzielić na przykład zabawkami.

My lubimy dzielić się miłością do literatury. Dlatego zapraszamy na kolejne spotkanie z twórczością Aleksandra hrabiego Fredry w ramach działania „Paweł i Gaweł, czyli czytamy Fredrę" realizowanych przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Sieradzu w ramach projektu „Fredro dla każdego!”.

           

Projekt „Fredro dla każdego!"" to cykl wydarzeń, dzięki którym chcemy nie tylko przybliżyć dorobek Patrona Roku 2023 i zaprosić wszystkich mieszkańców Sieradza do wspólnej zabawy, ale także poznawania polskiej literatury.

 

Projekt „Fredro dla każdego!” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Źródło PBP w Sieradzu.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz