wtorek, 26 września 2023

Śmiertelny wypadek na Sienkiewicza

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sieradzu wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego na ulicy Sienkiewicza. Kierująca renault potrąciła przechodząca przez oznakowane przejście 42-letnią kobietę. Niestety piesza zmarła w wyniku poniesionych obrażeń. Apelujemy o ostrożność. 


26 września 2023 roku około godziny 5.30  na oznakowanym przejściu dla pieszych na ulicy Sienkiewicza w Sieradzu doszło do potrącenia kobiety. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, jadąca od strony Zduńskiej Woli 46 - letnia kobieta kierująca osobowym renault, na prostym odcinku drogi potrąciła przechodząca przez oznakowane przejście 42 - letnią kobietę. Wezwane na miejsce służby ratunkowe udzieliły pomocy poszkodowanej. Kobieta w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Niestety po kilku godzinach zmarła w wyniku poniesionych obrażeń. Pracujący na miejscu policjanci z udziałem technika kryminalistyki wykonali oględziny, zebrali ślady związane ze zdarzeniem oraz przesłuchali świadków. Badanie stanu trzeźwości kierującej samochodem wskazało, że była trzeźwa. Okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśni prowadzone śledztwo.

Przypominamy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych. Apelujemy do kierowców o zachowanie rozwagi i ostrożną jazdę szczególnie w pobliżu skrzyżowań i przejść dla pieszych. Pamiętajmy o przestrzeganiu obowiązujących przepisów i dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze. 
Każdy pieszy i rowerzysta powinien zadbać o to, aby na drodze być widocznym. Pamiętajmy o noszeniu odblasków po zmroku, nawet gdy przepisy tego nie wymagają. 
W zderzeniu z samochodem rowerzysta lub pieszy często są bez szans lub doznają bardzo poważnych obrażeń. Dzięki odblaskom pieszy czy rowerzysta jest lepiej widoczny dla kierowcy, który w porę może odpowiednio zareagować.

Źródło KPP Sieradz


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz