poniedziałek, 18 września 2023

Świętowanie urodzin zakończyło się zarzutami

 Sieradzcy kryminalni ustalili i zatrzymali 24-latka, który uszkodził dwa samochody zaparkowane w okolicach Rynku. Wandal chcąc wyładować swoją złość po kłótni ze znajomymi kopał w ich karoserię, uszkodził lusterka oraz uderzając pięścią wybił tylna szybę. Wartość strat oszacowano wstępnie na ponad 2000 złotych. Za zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat więzienia.

2 września 2023 roku dyżurny sieradzkiej policji otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu dwóch pojazdów na parkingach w okolicy Rynku. Nissan miał w kilku miejscach uszkodzoną karoserię oraz lusterka. Natomiast w toyocie wybita była tylna szyba. 

Łączną wartość strat pokrzywdzeni oszacowali na ponad 2000 złotych. Policjanci wydziału kryminalnego, którzy pracowali nad sprawą przeanalizowali zgromadzone dowody i wytypowali podejrzewanego. 

Był to 24-letni mieszkaniec Sieradza, który został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Po krótkiej rozmowie z policjantami mężczyzna przyznał się do zniszczenia samochodów. 

Jak wyjaśnił, w nocy z 1 na 2 września wspólnie ze znajomymi świętował swoje urodziny. Po sporej ilości wypitego alkoholu doszło między nimi do nieporozumień. Swoją złość 24-latek postanowił wyładować na stojących niedaleko samochodach. Kopał w karoserię jednego z nich oraz uszkodził lusterka. Natomiast w kolejnym pojeździe uderzając pięścią wybił tylną szybę. 

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty uszkodzenia mienia. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. W przeszłości 24-latek nie wchodził w konflikt z prawem. Źródło KPP Sieradz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.