sobota, 21 października 2023

Artur Dutkiewicz Trio Niemen Improwizacje

Towarzystwo Muzyczne „Fermata” w Sieradzu ma zaszczyt zaprosić fanów jazzu, miłośników muzyki Czesława Niemena i wszystkich sieradzkich melomanów na koncert w wykonaniu tria jazzowego Artura Dutkiewicza.

W środę, 8 listopada 2023 r. o godzinie 18:00 w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sieradzu przy ul. Jana Pawła II 48 usłyszymy utwory z płyty NIEMEN – IMPROWIZACJE.

W programie koncertu znajdą się takie przeboje jak m.in.: Sen o Warszawie, Pod Papugami, Wspomnienie, Bema Pamięci Żałobny Rapsod, Jednego Serca, Czy mnie jeszcze pamiętasz, Marionetki. Utwory staną się pretekstem do improwizowania za pomocą współczesnych środków wyrazu.

Na scenie oprócz Artura Dutkiewicza (fortepian) zagrają Michał Barański (kontrabas) i Sebastian Kuchczyński (perkusja). Organizatorem koncertu jest Towarzystwo Muzyczne FERMATA w Sieradzu, przy współpracy z Państwową Szkołą Muzyczną I st. w Sieradzu. Koncert dofinansowano w ramach zadania nr 2 WZBOGACANIE ŻYCIA SIERADZAN POPRZEZ IMPREZY KULTURALNE przez Urząd Miasta Sieradza.

Bezpłatne wejściówki można pobrać w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 18:00. Liczba miejsc ograniczona.

Serdecznie zapraszamy.

Informacja o wykonawcach:

Artur Dutkiewicz

Pianista improwizator oraz kompozytor, nazywany "ambasadorem polskiego jazzu” (Jazz Fortum 12/2012). Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Wydział Jazzu / kompozycja i aranżacja/. Występował w blisko 70 krajach, na festiwalach i w prestiżowych salach koncertowych na całym świecie. Odznaczony przez MKiDN srebrnym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Laureat wielu konkursów muzycznych w Polsce i za granicą. Finalista prestiżowego Thelonious Monk International Competition w Waszyngtonie. Jako pierwszy polski muzyk jazzowy miał swój recital na MIDEM w Cannes w 1988r.

Artur Dutkiewicz prowadzi własny zespół Artur Dutkiewicz Trio oraz występuje SOLO. Wydał 7 autorskich albumów oraz wiele z innymi wykonawcami. Koncertował na dziesiątkach festiwali muzycznych na całym świecie m.in.: Jazz Jamboree – Warsaw, Munster Jazz Festival, Northsea Jazz Festival – Haga, Copenhagen Jazz Festival, Festival Opera De Paris, Sziget Festival – Budapest, Polish Film Festival – Los Angeles, Glasgow Jazz Festival, Thesaloniki Ethno Festival, Duesseldorf Jazz Rally, World Culture Festival – Berlin, Notturni in Palestro Festival – Mediolan, BJ Ninegates Jazz Festival – Pekin, Kontu Festival – Helsinki, Utsav Int. Jazz Festival - New Delhi, Melbourne Int. Jazz Festival, Izmir European Jazz Fest. Występował również na scenie nowatorskiego Teatru Instrumentalnego Ryszarda Gwalberta Miśka, zarówno jako aktor, jak i muzyk (tzw. muzitor), współtworząc muzykę do spektakli "Proces" F. Kafki i "Taniec Lokatora". Przez wiele lat powadził klasę fortepianu na Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Puławach i w Chodzieży. Często zasiadał w jury Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych w Kaliszu. Był przewodniczącym jury na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Wilnie (2006 i 2008).

Prowadził wiele MasterClass dla studentów m.in. w Chinach, na Litwie, w Turcji, Ukrainie, Meksyku, Peru, Tunezji, Filipinach.

Michał Barański

Gitarzysta i kontrabasista jazzowy, absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.

Laureat nagrody Fryderyk 2023 (najlepsza płyta jazzowa, jazzowy artysta roku). Niemal co roku uznawany za najlepszego polskiego kontrabasistę (ankieta miesięcznika Jazz Forum). Jego dorobek, mimo młodego wieku, obejmuje kilkadziesiąt płyt, zrealizowanych u boku znanych liderów m.in."Trilogy" z Bradem Terrym (2000), „Assymetry” z zespołem Zbigniewa Namysłowskiego, „Umiera piękno” Agi Zaryan, „Early Reflections” z Bennie Maupin Quartet oraz „Sacrum Profanum” z kwartetem Adama Bałdycha. Współpracował z takimi artystami jak: Bennie Maupin, Dayna Stephens, Nigel Kennedy, Dan Tepfer, Joel Holmes, Vladislav Sendecki, Derrick McKenzie, Tomasz Stańko, Zbigniew Namysłowski, Marcin Wasilewski, Michał Urbaniak, Aga Zaryan, Piotr Wojtasik, Jarosław Śmietana, Artur Dutkiewicz, Urszula Dudziak, Kuba Badach, Piotr Baron, Ewa Bem, Mieczysław Szcześniak, Adam Bałdych. W 2014 roku został nominowany do nagrody Fryderyka w kategorii Artysta Roku Jazz. Jest doktorem adiunktem na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie kontrabasu i gitary basowej.

Sebastian Kuchczyński

Perkusista jazzowy młodego pokolenia. Absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Berklee College of Music w Bostonie. Założyciel zespołu „Gravity Jazz Collective”. Nominowany 3-krotnie do nagrody FRYDERYK. Współpracował z takimi artystami jak: Victor Mendoza, George Garzone, Zbigniew Namysłowski, Wojciech Karolak, Janusz Muniak, Piotr Wojtasik, Maciej Sikała, Janusz Skowron, Benjamin Drazen, Lora Szafran, Monika Borzym. Jest laureatem licznych nagród na konkursach jazzowych m.in.: nagroda specjalna za Największy Talent Festiwalu „Tarnów Jazz Contest 2008, nagroda indywidualna na Jazz nad Odrą we Wrocławiu 2010, II nagroda na Jazz Hoeilaard w Belgii/ 2010, I nagroda na konkursie XXXIV Getxo Jazz w Hiszpanii, I nagroda na Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze / 2011 i 2012. Źródło Organizator.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz