sobota, 7 października 2023

Droga zanieczyszczona paliwem AKTUALIZACJA

W sobotę 7 października około godziny 15:05 Państwowa Straż Pożarna w Sieradzu odebrała nietypowe zgłoszenie o wywróconym zbiorniku z paliwem na ulicy Polskiej Organizacji Wojskowej.

Na miejsce zgłoszenia zostały zadysponowane dwa zastępy z JRG Sieradz w tym specjalistyczny samochód z HDS. Po dojeździe na miejsce okazało się, iż kierowca który zatankował plastykowy zbiornik z paliwem na pobliskiej stacji benzynowej, najprawdopodobniej źle zabezpieczył ładunek a ten z kolei w trakcie jazdy przewrócił się na przyczepie. 

Ze zbiornika zaczęło wylewać się paliwo. Strażacy przy użyciu specjalistycznego sprzętu próbowali ustawić w pionie zbiornik z paliwem a kolejni strażacy przystąpili do neutralizacji rozlanego paliwa z drogi. 

Jak można zobaczyć na zdjęciach, paliwo nie było przewożone zgodnie z przepisami obowiązującymi, ładunek nie był prawidło zabezpieczony przed przemieszczeniem się. 

Na miejsce tego zdarzenia przybyli również policjanci z sieradzkiej komendy, którzy będą ustalać, dlaczego doszło do tego zdarzenia i kto za nie odpowiada.

AKTUALIZACJA:

Jak poinformowała nas rzecznik prasowa sieradzkiej policji, kierujący samochodem który przewoził paliwo, został przez policjantów ukarany mandatem karnym. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz