sobota, 28 października 2023

DZIAŁANIA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2023. ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU DROGOWEGO.

Wkrótce 1 listopada Dzień Wszystkich Świętych. W tym czasie należy się spodziewać zwiększonego ruchu w rejonie cmentarzy jak i na drogach tranzytowych. By każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich, w całej Polsce policjanci prowadzą DZIAŁANIA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2023. Stosujmy się do czasowo wprowadzonych zmian w ruchu drogowym w okolicach nekropolii.

(Źródło KPP Sieradz)

"Działania Wszystkich Świętych 2023” zaczynają się 28 października i potrwają  do 2 listopada 2023 roku. Najbliższe dni to czas, w którym wielu z nas odwiedzi groby swoich najbliższych. Ruch na drogach będzie coraz większy, szczególnie w pobliżu cmentarzy oraz dróg dojazdowych do nekropolii, dlatego zadbajmy o własne bezpieczeństwo. Właśnie w rejonach nekropolii pełnić będą służbę policjanci, którzy będą  kierować ruchem drogowym, wskazywać na pobliskie parkingi  ułatwiać bezpieczny powrót do domu. Mundurowi sprawdzać będą stan techniczny aut i sposób przewożenia dzieci. Pamiętajmy o podstawowych zasadach: dostosujmy prędkość pojazdów do warunków panujących na drodze i pamiętajmy o zachowaniu odstępu między samochodami. Przypominamy także o konieczności jazdy z włączonymi światłami mijania. Apelujemy też do tych kierowców, którzy wybierają się w dłuższą podróż, by co pewien czas robili przerwę na odpoczynek i w miarę możliwości wyjechali wcześniej. Na pobłażliwość policjantów nie mają co liczyć kierujący, którzy zdecydują się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Planując podróż, warto sprawdzić wcześniej trasę przejazdu oraz ewentualne utrudnienia, jakie mogą się pojawić na różnych odcinkach.


Apelujemy też do pieszych, by korzystali z chodników, a w przypadku ich braku – z pobocza. Przed wejściem na jezdnię zachowajmy szczególną ostrożność i przechodźmy tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Noszenie odblasków po zmroku to nie tylko realizacja wymogów prawa, lecz czasami jedyna szansa, aby uniknąć potrącenia przez samochód. Dzięki elementom odblaskowym kierowca widzi pieszego dużo wcześniej i ma czas, aby odpowiednio zareagować. Może ominąć pieszego lub zahamować przed nim i dzięki temu uniknąć tragedii.


W wielu miejscach pojawiły się zmiany organizacyjne, niektóre ulice zostały wyłączone całkowicie z ruchu, o czym informują znaki drogowe.


Poniżej zmiany organizacji ruchu na terenie powiatu sieradzkiego


Pełna zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarza przy ul. Wojska Polskiego w Sieradzu zostanie wprowadzone w dniu 31 października od godziny 18.00 i obowiązywać będzie do dnia 2 listopada do  godzin rannych. 


-  Sieradz ul. POW i Wojska Polskiego w związku ze zmianą organizacji ruchu w rejonie ulicy Bazylika-zgodnie ze schematem organizacji ruchu (mapka poniżej)


-  Sieradz ul. Sarańska parkowanie w miejscach wyznaczonych,


- Sieradz ul. Cypriana Bazylika będzie ulicą jednokierunkową po prawej stronie znak B-36 „zakaz zatrzymywania„ z tabliczką T-24 z wjazdem od ul. Wojska Polskiego i wyjazdem w kierunku ul. Nenckiego i Sienkiewicza.


-  Sieradz ul. Starowarcka jeden kierunek ruchu od strony ul. Bazylika do Sienkiewicza, B-36 „zakaz zatrzymywania ” po prawej stronie drogi, od ul. Sienkiewicza znak B 2,


-  Złoczew ul. Cmentarna będzie jednokierunkowa od ul. Wieluńskiej do Wspólnej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz