poniedziałek, 2 października 2023

Dzieci noszą odblaski i świecą przykładem

W związku z obchodzonym Ogólnopolskim Policyjnym Dniem Odblasków sieradzcy policjanci wspólnie z Terenowym Oddziałem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przeprowadzili plenerową lekcję profilaktyki dla uczniów Szkoły Podstawowej numer 9. Dzieci wysłuchały wielu cennych rad o bezpiecznym poruszaniu się po drodze i doskonaliły praktyczne zasady przechodzenia przez jezdnię. Nie zabrakło również odblaskowych upominków.

1 października 2023 roku wzorem lat ubiegłych ruszyła akcja informacyjno-edukacyjna skierowana do pieszych pod nazwą „Świeć Przykładem”.  

Mundurowi sieradzkiej komendy oraz przedstawiciel terenowego oddziału WORD-u  spotkali się w uczniami Szkoły Podstawowej numer 9, aby edukować najmłodszych w zakresie bezpiecznych zachowań szczególnie w ruchu drogowym. 

Lekcja profilaktyki zaczęła się od przypomnienia dzieciom zasad prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Podkreślano jak ważne jest noszenie odblasków. Uczulono dzieci, aby umieszczać je w miejscu widocznym dla innych uczestników ruchu, szczególnie kierowców. 

Z rąk przedstawiciela WORD – u maluchy otrzymały worki, kamizelki i elementy odblaskowe. Następnie cała grupa pod okiem policjantów ćwiczyła umiejętności i prawidłowe nawyki przechodzenia przez pasy. 

Wszystkie dzieci zapewniły, że na pewno będą świecić przykładem, pamiętając o noszeniu elementów odblaskowych. Źródło KPP Sieradz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz