wtorek, 10 października 2023

„Fredro Od (a do) dupy strony, czyli Hrabia wySLAMowany”

Aleksander Fredro, Patron Roku 2023, na pewno miał ogromne poczucie humoru. Wystarczy poczytać jego utwory, żeby się o tym przekonać. Dlatego w ramach projektu „Fredro dla każdego!” Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu zaprasza do wspólnej zabawy.

Czytaliśmy już Fredrę, sprawdzamy jak pisałaby dziś i jak wygląda komiks w oparciu o jego bajki. Teraz kolejna propozycja – „Fredro Od (a do) dupy strony, czyli Hrabia wySLAMowany”.

To nowoczesna forma konkursu recytatorskiego, kierowanego do wszystkich grup wiekowych, w którym zwycięzcę wybiera publiczność.
W trakcie konkursu uczestnicy zaprezentują wybrane przez siebie teksty Fredry, a publiczność oceni, który zrobił to najlepiej.

Formuła konkursu inspirowana zasadami slamu poetyckie daje ogromne pole do popisu, dopuszcza interakcję z publicznością, która może reagować
i stać się częścią spektaklu słownego. Uczestnicy nie mogą używać rekwizytów, czy instrumentów muzycznych, w tym konkursie najważniejsze jest słowo.

Zapraszamy 31 października o godzinie 16 do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradzu. Zgłoszenia przyjmujemy do 30 października, szczegółowy regulamin na stronie www.pbpsieradz.pl.

Projekt „Fredro dla każdego!” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Źródło PBP w Sieradzu.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz