wtorek, 3 października 2023

NIETRZEŹWY KIEROWCA BEZ UPRAWNIEŃ POSIADAŁ NARKOTYKI

Błaszkowscy policjanci zatrzymali 28-latka, który bez uprawnień kierował renault mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Wstępne badanie wskazało również, że był on pod wpływem środków odurzających. W jego portfelu funkcjonariusze znaleźli woreczek foliowy z amfetaminą. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(Źródło KPP Sieradz)

1 października 2023 roku około godziny 18.30 policjanci komisariatu w Błaszkach patrolując miejscowość Gruszczyce zwrócili uwagę na „podejrzanie” wyglądającego kierowcę renault. Zatrzymali go do kontroli. Po krótkiej rozmowie od razu wyczuli od niego alkohol. Sprawdzenie w policyjnych bazach wskazało, że był to 28-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. W czasie dalszej kontroli, w portfelu 28-latka policjanci znaleźli torebkę foliową z nielegalną substancją. Mężczyzna przyznał się, że są to narkotyki. Twierdził, że znalazł je i posiada na własny użytek. Został on zatrzymany i przewieziony do komisariatu. Alkomat wskazał, że miał on w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Wstępne badania potwierdziły, że zabezpieczone substancje to amfetamina. Również w jego organizmie wstępnie wykryto obecność środków odurzających. 28-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Na drugi dzień usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz posiadanie środków odurzających. Niewykluczone, że po wykonaniu specjalistycznych badań mężczyzna odpowie również za kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz wysoka kara pieniężna. W sytuacji kierowania pojazdem bez uprawnień, sąd może orzec grzywnę nawet do 30 tysięcy złotych oraz obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do nawet 3 lat. Posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.
Apelujemy o ostrożność na drodze i przypominamy, że każde nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą może nieść za sobą poważne konsekwencje. Niejednokrotnie mamy do stracenia o wiele więcej niż pieniądze. Kierowco bądź odpowiedzialny!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz