piątek, 20 października 2023

Sędzia Anna Maria Wesołowska przestrzegała w Sieradzu przed "Hejtem"

Popularna pani sędzia (wstanie spoczynku) Anna Maria Wesołowska gościła przez parę dni w Sieradzu. Wizyta jej była związana z udziałem jaki brała w programie „STOP dla hejtu w Sieradzu”.

    Spotkanie na którym byliśmy odbyło się w Szkole Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Sieradzu w budynku B przy ul. Broniewskiego 30. W sali wypełnionej rodzicami uczniów klas podstawowych można było posłuchać jak z punktu prawnego ale także emocjonalnego dzieci szkolne narażone są na problemy cyberprzemocy, hejtu, mowy nienawiści i zachowań patologicznych w życiu codziennym. O tym wszystkim na  spotkaniu mówiła pani sędzia Anna Maria Wesołowska i był to naprawdę ciekawy i pouczający wykład, poparty bogatym wieloletnim doświadczeniem pani sędzi.
    
    Wcześniej pani sędzia prowadziła podobne spotkanie z uczniami klas podstawowych, na którym uświadamiała dzieci, gdzie istnieje granica między żartem, a wykroczeniem, między głupstwem a przestępstwem, jak odróżnić co jest dobre, a co złe a także rozmawiała z nimi o ich marzeniach.

    „STOP dla hejtu w Sieradzu” to wspólny projekt Urzędu Miasta Sieradza i Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu. Ruszył on we wszystkich sieradzkich szkołach podstawowych. Program został dofinansowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2022 i 2024.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz