czwartek, 19 października 2023

Spotkania z sędzią Anną Marią Wesołowską

Trwają warsztaty dla uczniów klas VI-VIII sieradzkich szkół podstawowych oraz ich rodziców i pedagogów. Spotkania, które realizowane są w ramach projektu „STOP dla hejtu w Sieradzu”  prowadzi prawniczka i sędzią w stanie spoczynku ANNA MARIA WESOŁOWSKA.

(Źródło Urząd Miasta Sieradz)

Dziś i jutro odbędą się spotkania dla osób dorosłych. Celem spotkań jest upowszechnienie wiedzy na temat nowych zagrożeń oraz form przemocy wobec nieletnich, jak i wskazanie możliwości ich eliminowania poprzez wczesną profilaktykę oraz współpracę rodziców z placówkami oświatowymi. Ponadto zostaną omówione zasady odpowiedzialności dzieci i młodzieży, relacje rodzice – szkoła w przypadku problemów oraz rola mediacji w placówkach edukacyjnych. Celem spotkań jest także uwrażliwienie dorosłych, jak ważna jest umiejętność słuchania i rozmawiania z młodym człowiekiem, stawiania granic, wdrażania go do odpowiedzialności. Wykład poparty będzie doświadczeniem z sali sądowej. Zapraszamy wszystkich chętnych. WSTĘP WOLNY.

19.10.2023 r. - godz. 16.00 – 18.00 – hala gimnastyczna przy Szkoła Podstawowa nr 9 im. Władysława Łokietka w Sieradzu, ul. Władysława Łokietka 55

20.10.2023 r. - godz. 16.30 – 18.30 – Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Konopnickiej w Sieradzu w Sieradzu, budynek B, ul. Broniewskiego 30.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz