poniedziałek, 6 listopada 2023

Akcja Wszystkich Świętych na łódzkich drogach bez ofiar śmiertelnych

Policjanci zakończyli akcję pod nazwą "Wszystkich Świętych", która w tym roku trwała 6 dni. Mundurowi odnotowali w tym czasie 24 wypadki drogowe, w których 26 osób zostało rannych. W wyniku tych zdarzeń drogowych nikt nie zginął. Funkcjonariusze zatrzymali 71 nietrzeźwych kierowców. Ten rok okazał się znacznie bezpieczniejszy od zeszłego. W roku ubiegłym doszło do 32 wypadków drogowych w których zginęły 4 osoby, a 40 zostało rannych. Mundurowi zatrzymali 73 nietrzeźwych kierowców.


W tym roku akcja Wszystkich Świętych rozpoczęła się we wtorek 31 października i trwała do  5 listopada. Mundurowi odnotowali w tym czasie 24 wypadki drogowe, w których 26 osób zostało rannych. W wyniku tych zdarzeń drogowych nikt nie zginął. Funkcjonariusze zatrzymali 71 nietrzeźwych kierowców. Ten rok okazał się znacznie bezpieczniejszy od zeszłego. W roku ubiegłym doszło do 32 wypadków drogowych w których zginęły 4 osoby, a 40 zostało rannych. Mundurowi zatrzymali 73 nietrzeźwych kierowców. Przez 6 dni policjanci, na terenie naszego województwa, czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy wyruszyli bardzo często w daleką podróż, by zapalić znicz na grobach bliskich. Funkcjonariusze pełnili służbę w rejonach, gdzie natężenie samochodów oraz pieszych było największe. Sprawowali nadzór nad płynnością ruchu kołowego, a w razie utrudnień podejmowali ręczne kierowanie uchem. W czasie kontroli mundurowi zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia osób, w tym dzieci. Sprawdzali także trzeźwość kierowców.

W ramach 6-dniowej akcji policjanci z zespołu Speed skontrolowali 667 pojazdów i ujawnili 790 naruszeń w ruchu drogowym. Za popełnione wykroczenia na 577 osób mundurowi nałożyli mandaty karne, a wobec 19 skierowali wniosek o ukaranie do sądu. W tym okresie policjanci zatrzymali również 7 praw jazdy w tym 6 za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50km/h w obszarze zabudowanym i 43 dowody rejestracyjne wobec stwierdzenia nieprawidłowości w stanie technicznym kontrolowanych pojazdów. 

Pomimo zakończonych działań, w dalszym ciągu apelujemy do użytkowników dróg o bezpieczeństwo, trzeźwość, rozsądek, odpowiedzialność oraz korzystanie z odblasków przez pieszych. Źródło KPP Sieradz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz