czwartek, 2 listopada 2023

Finał Powiatowy XVI Edycji Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa

31 października 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 10 w Sieradzu odbyły się eliminacje powiatowe do XVI edycji konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie pod nazwą „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa". Nie zabrakło sportowych emocji i dobrej zabawy.

31 października 2023 roku miały miejsce powiatowe eliminacje do  „Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa”. Dzięki uprzejmości i bardzo dobrej współpracy z dyrekcją szkoły zawodnicy i kibice mogli skorzystać z sali sportowej przy Szkole Podstawowej numer 10 w Sieradzu. 

Konkurs dedykowany był dla uczniów klas drugich szkół podstawowych. W tym roku udział wzięło 11 drużyn składających się z chłopca i dziewczynki. Zawodnicy najpierw musieli rozwiązać test wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po jego zakończeniu przystąpili do głównej części rywalizacji, czyli zawodów sportowych.

Współzawodnictwo odbywało się przy ogłuszającym dopingu licznie zgromadzonych rówieśników zasiadających na trybunach. Zawodnicy musieli w jak najkrótszym czasie pokonać specjalnie przygotowany tor przeszkód. 

Konkurs uświetniły występy taneczne uczniów klas młodszych z sieradzkiej „dziesiątki”. Po zaciętej rywalizacji wszystkich drużyn do pracy przystąpiła komisja, która podliczyła zdobyte przez zawodników punkty. 

Zwyciężyła ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sieradzu. Drugie miejsce zajęli gospodarze czyli zespół ze Szkoły Podstawowej numer 10 w Sieradzu, zaś trzecie uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Charłupi Małej. 

Laureaci oraz wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Miasta w Sieradzu, Urząd Gminy Sieradz oraz sieradzki oddział Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi. 

Zwycięska drużyna będzie reprezentować powiat sieradzki na turnieju wojewódzkim w Łodzi, który odbędzie się w 24 listopada 2023 roku. 

Sieradzcy policjanci serdecznie dziękują dyrekcji oraz nauczycielom Szkoły Podstawowej numer 10 w Sieradzu  za pomoc w organizacji zawodów. 

Dziękujemy również wszystkim nauczycielom i opiekunom za zaangażowanie i wspaniałe przygotowanie uczestników. 

Gratulujemy zwycięzcom i trzymamy kciuki za wysokie osiągnięcia na finale wojewódzkim! Źródło KPP Sieradz.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz