piątek, 24 listopada 2023

Inauguracja nowej kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Sieradzu

Niektórzy swoje pierwsze doświadczenia z samorządem mają już za sobą. Dla większości członkostwo w Młodzieżowej Radzie Miejskiej w Sieradzu to jednak początek przygody z samorządnością, która potrwa 2 lata. Młodzi sieradzcy radni zainaugurowali nową kadencję Młodzieżowej Rady Miejskiej w Sieradzu na lata 2023/2025.

Młodzieżowa Rada Miejska w Sieradzu została utworzona 5 czerwca 1997 roku. Pięć lat później został opracowany jej statut, który dokładnie określa cele, zadania i zasady funkcjonowania MRM. Statut poddany został modyfikacjom w kolejnych latach, przystosowując go m.in. do zmian w systemie edukacji.
Głównym celem utworzenia Rady było bezpośrednie zaangażowanie młodzieży w sprawy miasta oraz kształtowanie u niej postaw obywatelskich. MRM pełni rolę organu doradczego Rady Miejskiej w Sieradzu. Głównym zadaniem MRM jest inicjowanie i wspieranie wszelkiego rodzaju przedsięwzięć i projektów młodzieżowych.
- Otrzymaliście zaufanie swoich rówieśników, którzy powierzyli Wam sprawowanie funkcji młodzieżowych radnych. Wiem, że będziecie ich godnie reprezentować. Praca w Młodzieżowej Radzie Miejskiej da wam fajną szkolę życia z możliwością kreowania przyszłości. Czekam wraz z Panią przewodniczącą Rady Miejskiej [red. Magdaleną Słupińską] na Wasze pomysły. Jesteśmy bardzo ciekawi, co macie nam do powiedzenia i jakie macie pomysły na to, jak nasze miasto ma wyglądać, funkcjonować – mówił w czasie inauguracyjnej rady Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.

I Sesję MRM prowadził do czasu wybrania Prezydium Młodzieżowej Rady, najstarszy wiekiem radny Szymon Bałtruczuk.
W czasie pierwszego posiedzenia w nowej kadencji, młodzi radni złożyli ślubowanie, otrzymali zaświadczenie o wyborze oraz wybrali Prezydium MRM. Przewodniczącym został Szymon Bałtruczuk z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Sieradzu. Zastępcami Szymona zostali: Bartłomiej Rawski (Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Sieradzu) oraz Julia Gławęda (Liceum STO w Sieradzu).
Opiekun MRM z ramienia tej dorosłej Rady zostanie powołany zgodnie ze Statutem Młodzieżowej Rady Miejskiej w Sieradzu tj. po zaproponowaniu przez radnych MRM kandydatów, Rada Miejska w Sieradzu powołuje opiekuna stosowną uchwałą. Źródło UM Sieradz.

Skład Młodzieżowej Rady Miejskiej:

1. Kamila Wypych
2. Amelia Kotyla
3. Wojciech Sośnicki
4.Maciej Wilczyński
5. Kacper Haziak
6. Antoni Dobroszek
7. Maja Jaros
8. Wociech Surówka
9. Marika Matusiak
10.Weronika Szczepaniak
11. Maria Owczarek
12. Wiktor Lebiedziński
13. Aleksandra Żłobińska
14. Szymon Bałtruczuk
15. Szymon Reus
16. Oliwia Ubych
17. Bartłomiej Rawski
18. Zuzanna Barańska
19. Fabian Gołąbek
20. Julia GławędaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz