poniedziałek, 13 listopada 2023

KOMENDANT POWIATOWY POLICJI W SIERADZU INSPEKTOR PIOTR BIELEWSKI ORAZ I ZASTĘPCA KOMENDANTA NADKOMISARZ TOMASZ LUBIŃSKI UHONOROWANI ODZNACZENIAMI PAŃSTWOWYMI

Komendant Powiatowy Policji w Sieradzu inspektor Piotr Bielewski został uhonorowany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę Złotym Medalem za Długoletnią Służbę. Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę odznaczony został również I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sieradzu nadkomisarz Tomasz Lubiński. Wręczenie tych zaszczytnych odznaczeń państwowych połączone było z uroczystym ślubowaniem nowo przyjętych policjantów na terenie Oddziału Prewencji Policji.

8 listopada 2023 roku na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi odbyła się uroczystość ślubowanie  nowo przyjętych policjantów połączona z wręczeniem odznaczeń państwowych i resortowych. Uroczystość poprzedziła Msza Święta w intencji policjantów i pracowników Policji garnizonu łódzkiego w Kaplicy garnizonowej pod wezwaniem św. Michała Archanioła. W gronie odznaczonych znalazł się Komendant Powiatowy Policji w Sieradzu inspektor Piotr Bielewski, który został uhonorowany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę Złotym Medalem za Długoletnią Służbę. Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę odznaczony został również I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sieradzu nadkomisarz Tomasz Lubiński. 
Następnie nowi funkcjonariusze złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar, które przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinspektor Sławomir Litwin. Szeregi łódzkiego garnizonu Policji zasiliło 62 funkcjonariuszy, w tym 37 policjantów i 25 policjantek.
Po uroczystym ślubowaniu przyszedł czas na przemówienia. Głos zabrał Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinspektor Sławomir Litwin. W swoim przemówieniu przywitał w szeregach mundurowych nowo przyjętych policjantów, zaznaczając, że ślubując zadeklarowali gotowość do pełnienia służby według ściśle określonych zasad i wyraził swoje przekonanie, że każdy  z nowo przyjętych policjantów sprosta wyzwaniu jakim jest trudna, obarczona ryzykiem policyjna służba. W dalszej części Komendant Wojewódzki mówił, że zbliżające się obchody Narodowego Święta Niepodległości to wyjątkowa data w naszej historii i przede wszystkim rocznica odrodzenia się niepodległego państwa. To dobry czas na wyróżnienie tych, którzy sumiennie wykonują swoje obowiązki wynikające z pracy zawodowej w służbie Państwa. W tym miejscu podziękował funkcjonariuszom wyróżnionym odznaczeniami państwowymi za  zaangażowanie, sumienność i profesjonalizm oraz nienaganne wykonywanie obowiązków służbowych w trakcie długoletniej służby. Podziękowania za szczególne działania w zakresie współpracy  na rzecz ochrony bezpieczeństwa ludzi skierował także do uhonorowanych Medalami Za Zasługi dla Policji.
Gratulacje i podziękowania złożyli również Wojewoda Łódzki Karol Młynarczyk oraz Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Piotr Adamczyk.

Policjanci oraz pracownicy sieradzkiej jednostki również serdecznie  gratulują Panom Komendantom otrzymania tak zaszczytnych medali.

Więcej informacji o przebiegu uroczytości można znależć pod linkiem https://lodzka.policja.gov.pl/ld/informacje/90374,Strzec-bezpieczenstwa-Panstwa-i-jego-obywateli-nawet-z-narazeniem-zycia-slubowan.html
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz