czwartek, 9 listopada 2023

"Niemen Improwizacje" w wykonanu muzyków Tria Artura Dutkiewicza

Za oknami deszcz i jesienna szaruga a w Szkole Muzycznej I stopnia w Sieradzu przepiękny koncert.

Jesienny, melancholijny nastrój zapanował również w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sieradzu, a to za sprawą fenomenalnych utworów z repertuaru Czesława Niemena. Ich jazzową interpretację zaprezentowało Trio Artura Dutkiewicza grające w składzie:

Artur Dutkiewicz - fortepian,

Michał Barański – kontrabas i Sebastian Kuchczyński – perkusja.

Licznie zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać wciąż popularnych tematów okraszonych improwizacjami utalentowanych muzyków. Na uszy melomanów spłynęły dźwięki niosące przypomnienie o takich utworach jak „Pod Papugami”, „Bema Pamięci Żałobny Rapsod”, „Jednego Serca”, „Zabawa w Ciuciubabkę” i wiele innych.

Koncert został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność. Niecichnące oklaski skłoniły wykonawców do dwukrotnego bisowana. Organizatorem koncertu było Towarzystwo Muzyczne FERMATA w Sieradzu, przy współpracy z Państwową Szkołą Muzyczną I st. w Sieradzu. Koncert dofinansowano w ramach zadania nr 2 WZBOGACANIE ŻYCIA SIERADZAN POPRZEZ IMPREZY KULTURALNE przez Urząd Miasta Sieradza.

Już w przyszłym tygodniu, 17 listopada o godzinie 18:00 odbędzie się finałowy koncert Sieradzkiego Festiwalu Muzykujących Rodzin, na który również serdecznie zapraszamy. Źródło PSM I stopnia w Sieradzu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz