sobota, 25 listopada 2023

Nowe drogi w Rossoszycy, Mogilnie i Rożdżałach

Mieszkańcy Rossoszycy, Rożdżał i Mogilna mogą korzystać już z nowych, wyremontowanych dróg. Wczoraj w tych miejscowościach odbyły się oficjalne otwarcia nowych odcinków. Mieszkańcy podkreślali, że dzięki tym inwestycjom poprawił się  komfort ich życia oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W oficjalnym otwarciu wzięli udział mieszkańcy poszczególnych miejscowości, Krystian Krogulecki Burmistrz Warty oraz Grzegorz Kopacki Przewodniczący Rady Miejskiej w Warcie. 

(Źródło Gmina Warta)

Rossoszyca

Mieszkańcy ulicy Źródlanej w Rossoszycy mogą już korzystać z nowej drogi, na którą czekali z utęsknieniem. Inwestycja polegała na wykonaniu nakładki z masy bitumicznej na długości 409 metrów, szerokości 3,5 m i poboczami kruszywa. 
 
Mogilno 

Kolejny odcinek drogi w Mogilnie zyskał nową „szatę". Tym razem udało się wykonać nawierzchnię asfaltową o długości 856,0 metrów. Powstała nawierzchnia bitumiczna a także pobocze z kruszywem. Inwestycja przyczyniła się do poprawy jakości życia mieszkańców. 
Wartość całkowita zadania: 620 143,91 zł
Dofinansowanie: 251 990, 00, zł
Wkład własny: 368 153,91 zł  
 
Rożdzały

Inwestycja w Rożdżałach poprawiła bezpieczeństwo w ruchu drogowym w ciągu drogi gminnej. Mieszkańcy Rożdżał mogą poruszać się po nowej nawierzchni asfaltowej. Wykonano remont drogi o długości 1 km o szerokości 5,0 m z poboczami z kruszywa. Do tego zmodernizowano oświetlenie uliczne, które polegało na wymianie 23 sztuk nieenergooszczędnych sodowych opraw oświetlenia ulicznego na energooszczędne typu LED. 
Wartość całkowita zadania: 1 221 793,88 zł
Dofinansowanie: 1100 096,0 zł
Wkład własny: 121 697,88 zł
 
-Cieszymy się, że Gmina Warta się rozwija i możemy pochwalić się nowymi zrealizowanymi inwestycjami na naszym terenie. Cieszę się, że mogliśmy zaspokoić państwa podstawową potrzebę, droga to podstawa do egzystencji, do życia. Walczyliście o to, żeby została wykonana. Dziękuję wszystkim, którzy byli zaangażowani w budowę dróg, Fundusze pozyskaliśmy z Polskiego Ładu z Funduszu Dróg Strategicznych właśnie po to żeby poprawić warunki Państwa życia- mówił Krystian Krogulecki, burmistrz Warty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz