poniedziałek, 13 listopada 2023

Wystawa prac Doroty Herbik i Marka Herbika

W dniu10 listopada miały miejsce dwa wernisaże w sieradzkim Biurze Wystaw Artystycznych. Jeden to wystawa malarstwa Doroty Herbik pt. Equilibrium, drugi zaś był wystawą grafiki, fotografii i sztuki generatywnej prof. Marka Herbika.

 

Wystawa malarstwa Doroty Herbik pt. Equilibrium  trwa od 10 listopada – 1 grudnia 2023 r. Jak mówi sama autorka fascynuje ją świat jako twór fenomenalny. Malowanie staje się dla niej dążeniem do uzyskania odpowiedniego stopnia syntezy formy obrazowej. Nie chodzi artystce o ujmowanie „powierzchownego” piękna rzeczywistości, ale o koherentność, trafność, logiczność bytu przy całym niezliczonym bogactwie jego form. W jej malarstwie odcisnęło piętno intensywne doświadczenie wielu miejsc. Ich obrazy autorka prac nosi w sobie. Przywoływane lub pojawiające się samoczynnie formują jakby desygnaty szczególnych klimatów i jakości wizualnych.

Prace Marka Herbika emanują abstrakcją, gdzie proste i geometryczne formy splatają się w zawiłe kompozycje. Jego dzieła przyciągają uwagę widza i skłaniają do głębszego zastanowienia się nad przekazem artystycznym. Jednak nie brakuje również prac o charakterze figuratywnym, w których Herbik podejmuje temat ludzkiej postaci. Te prace są zwykle przedstawione w sposób uproszczony i symboliczny, co nadaje im niezwykły wyraz i głębię emocjonalną.
Marek Herbik jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, w tym medalu „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”. Jego prace były prezentowane na ponad stu wystawach, zarówno w kraju, jak i za granicą. Twórczość Marka Herbika to nie tylko kolekcja prac artystycznych, to przede wszystkim fascynująca podróż przez świat emocji, symboliki i eksperymentów artystycznych.

Fot. BWA Brak komentarzy:

Prześlij komentarz