sobota, 16 grudnia 2023

Finał sieradzkiej Szlachetnej Paczki

W dniu 16 grudnia byliśmy w siedzibie sieradzkich wolontariuszy Szlachetnej Paczki gdzie odbył się finał tegorocznych przygotowań prezentów, paczek dla najbardziej potrzebujących rodzin z regionu a było ich naprawdę wiele: Błaszki 21 rodzin, Sieradz 33 rodziny, Łask 21 rodzin, Złoczew 25 rodzin, Zduńska wola 27 rodzin.


Od samego rana wolontariusze pakowali samochody prezentami i jechali obdarować zgłoszone w tym społecznym programie rodziny. Pomoc otrzymali ludzie którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. To osoby starsze oraz samotne, rodziny wielodzietne, ludzie poszkodowani w wyniku nieszczęśliwego wypadku, bardzo chorzy a także z niepełnosprawnościami. Wdzięczność i radość tych obdarowanych osób jest niezwykle trudna do opisania, zapewne jest wielka, wręcz ogromna i często słyszane  w takich wolontariatach zwykłe słowo "DZIEKUJĘ" ma naprawdę większy wydźwięk i wartość niż jakiekolwiek pieniądze.

Finał tegorocznej szlachetnej paczki rozpoczął się o godzinie 11:30. Z podziękowaniami za niesamowity wkład w to wielkie przedsięwzięcie przyszli Prezydent Sieradza Paweł Osiewała i Starosta Sieradzki Mariusz Bądzior i właśnie te podziękowania zostały złożone na ręce sterniczki sieradzkich wolontariuszy pani Karoliny Piekarek. Na zakończenie akcji wszyscy zostali poczęstowani pysznym tortem.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz