środa, 13 grudnia 2023

Kolejne miliony na nową salę gimnastyczną

Miasto Sieradz otrzymało kolejne wsparcie finansowe na budowę nowej sali gimnastycznej przy budynku B Szkoły Podstawowej nr 1 w Sieradzu.


- Otrzymaliśmy zapewnienie o dofinansowaniu inwestycji z rezerwy celowej budżetu państwa. Środki w wysokości blisko 5 mln zł, trafią do nas w latach 2024-26 - wyjaśnia Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.
W ramach inwestycji nowa hala przy budynku B Szkoły Podstawowej nr 1 (dawne Gimnazjum nr 2). - Sala gimnastyczna tej szkoły  była budowana co najmniej kilkadziesiąt lat temu. I już nie przystaje do wymagań XXI wieku. Myślę, że jak na warunki sieradzkie będzie to naprawdę przyzwoity obiekt, bo jego wymiary to ponad 40 na ponad 30 metrów. Rozmiarowo będzie więc większa niż te, które postawiliśmy przy szkole numer cztery czy osiem - mówi prezydent.

W tej chwili dobiegają końca prace przy opracowywaniu koncepcji sali. - Razem z Panem prezydentem, zwróciliśmy uwagę architektom, by przy tworzeniu koncepcji wzięli pod uwagę miejsce, w którym hala ma powstać. Nie chcemy sztampowego budynku. Chcemy, by architektonicznie nawiązywała do tkanki miejskiej tej części Sieradza - tłumaczy Piotr Bakowicz, dyrektor SP nr 1. 

Ogólna koncepcja wyglądu budynku ma być znana jeszcze przed świętami. Cała dokumentacja gotowa będzie do końca maja 2024 r.

Nowa sala być dobudowana do obecnej. Stara sala gimnastyczna będzie służyła jako zaplecze nowego obiektu.Warto również wspomnieć, że w obiekcie ma znajdować się również miejsce na strzelnicę laserową.

Budowa obiektu, zaplanowana na lata 2024-26 będzie również dofinansowana z Programu Inwestycji Strategicznych.

(Źródło Urząd Miasta Sieradz)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz