poniedziałek, 22 stycznia 2024

Policjanci zatrzymali złodziei i odzyskali mienie

Kilka godzin po zdarzeniu sieradzcy kryminalni zatrzymali trzech złodziei sklepowych i odzyskali skradzione mienie. Dwaj 24-latkowie oraz ich 27-letnia znajoma w jednym z marketów na terenie miasta ukradli artykuły spożywcze i przemysłowe wartości ponad 1000 złotych. Grozi im kara do 5 lat pobawienia wolności.

18 stycznia 2024 roku w godzinach południowych policjanci Wydziału Kryminalnego uzyskali informację, że w jednym z marketów spożywczych doszło do kradzieży. Z ustaleń wynikało, że przestępstwa tego dokonali dwaj mężczyźni oraz kobieta. Uciekli oni w kierunku centrum Sieradza. 

Łączną wartość skradzionych artykułów spożywczych i przemysłowych oszacowano na ponad 1000 złotych. 

Kryminalni szybko ustalili personalia osób podejrzewanych o to przestępstwo. Cała trójka była dobrze znana policjantom ze swej kryminalnej przeszłości. Funkcjonariusze patrolując miasto, przed jednym ze sklepów na ulicy Broniewskiego zauważyli trzy osoby, których wygląd przypominał podejrzewanych o kradzież. Na widok policjantów zaczęli uciekać.

Szybko zostali zatrzymani i obezwładnieni, a pomocy policjantom udzielili również świadkowie. Zatrzymani to dwaj mieszkańcy Sieradza w wieku 24 lat oraz 27-letnia kobieta bez stałego miejsca zamieszkania. Wyraźnie czuć było od nich alkohol. 

Przy jednym z zatrzymanych zabezpieczono torbę, w której był skradziony towar. 

Cała trójka została przewieziona do komendy i trafiła do policyjnej celi. 

Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut kradzieży. W czasie przesłuchania przyznali się do zarzucanego czynu. 

Odzyskany towar zostanie zwrócony właścicielowi. Za to przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawiania wolności. Źródło KPP Sieradz.3 komentarze:

 1. Z takimi jak to mówią "do wora a wór do jeziora"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po pierwsze,to pokazać publicznie facjaty tych biznesmenów.

   Usuń
 2. Facjaty hmmm nie ma co oglądać
  Parszywe geby

  OdpowiedzUsuń