czwartek, 11 stycznia 2024

Protest Wolnych Polaków w Warszawie, byli też sieradzanie

W dniu 11 stycznia w Warszawie o godzinie 16:00 zjednoczona prawica oraz "Solidarność" zorganizowały "Protest Wolnych Polaków", na który zjechało ponad sto tysięcy Polaków. Protestujący przybyli do stolicy by wyrazić swój sprzeciw przeciwko działaniom obecnej władzy: chodzi tu między innymi o sprawę likwidacji TVP, czy aresztowanie Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Jak zostaliśmy poinformowani z Sieradza do Warszawy wyjechały cztery autokary mieszkańców naszego miasta i okolic (Sieradz, Błaszki) by wziąć udział w tym proteście.


Na wiecu do zgromadzonych przemawiali między innymi prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, Przemysław Czarnek, żony aresztowanych polityków Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, premier Mateusz Morawiecki, który między innymi zadrwił z barierek ustawionych przed budynkiem Sejmu mówiąc o nich „dobre i uśmiechnięte barierki Tuska i Hołowni”. Wystąpił również Mariusz Błaszczak, który przywitał wszystkich hasłem "witaj wolna Polsko, witajcie wolni Polacy". Protest odbywał się pod budynkiem Sejmu Rzeczypospolitej. Zebrani ludzie mieli ze sobą biało-czerwone flagi a z tłumu można było usłyszeć skandowane hasła: "Wolna Polska", "Tusk do celi, nie do Brukseli", "ruda wrona orła nie pokona", oraz okrzyki  wsparcia dla aresztowanych polityków Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Manifestacja skończyła się około godziny 17:30 i następnie jako spontaniczny marsz przeszła pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

Za zdjęcia dziękujemy naszym czytelnikom
18 komentarzy:

 1. Wojna Polsko - Polska ma się dobrze i trwa w najlepsze . a miało być tak radośnie

  OdpowiedzUsuń
 2. Tadeuszu Kościuszko zmartwychwstań i zrób porządek w tym kraju, bo obecne prawo żyjącym w dzisiejszych czasach tego zabrania

  OdpowiedzUsuń
 3. Teraz protesty, teraz to "KONSTYTUCJA",
  Wałęsa 8 lat w takiej koszulce chodził i wszyscy mieli to w d.....e, policja zaglądająca przez okna na wysięgniku to była wolność?, pałowanie kobiet, zwalnianie dziennikarzy za własne poglądy to była wolność?
  Gdzie był Duda jak zamykali Nowaka za zegarek?

  OdpowiedzUsuń
 4. Żeby w Polsce było dobrze to trzeba przywrócić karę śmierci i stosować ją zarówno do polityków jak i zwykłych obywateli, wówczas rumakowanie by się skończyło !!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Wolnych Polaków jakiś żart płacili solidarności aby przywoziła ludzi ciemnotę PiS

  OdpowiedzUsuń
 6. I nawet Kulawiak jest z Las Vegas. Proszę proszę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeszcze ich potomkowie w piątym pokoleniu będą się wstydzić tych zdjęć z obrony przestępców. Wstyd mi za moje miasto.

  OdpowiedzUsuń
 8. Sieradzka tępota, a sieradzki przestępca drogowy który potrąca osoby i ucieka też był?

  OdpowiedzUsuń
 9. A czym oni tacy uciemiężeni są, że o wolność Polaków walczą? Ja się nie czuję ograniczany w żaden sposób. Za mnie walczyć nie muszą! To, że zamknęli tych dwóch pachołków kaczora to nawet i dobrze, mały przykład, a po za tym... Zawinili to pójdą siedzieć! Za co ich jeszcze bronić?! Większość sejmowa i senatorska powinna tak skończyć!

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie mają się czym chwalić.

  OdpowiedzUsuń
 11. Już wszyscy zapomnieli co robił KOD 8 lat temu

  OdpowiedzUsuń
 12. - a gdzie jest poseł P. Polak nie przy swoich wyborcach

  OdpowiedzUsuń
 13. ciemnogród....masakra. bronić gangsterów....

  OdpowiedzUsuń
 14. Sami ORMO-wcy i TW

  OdpowiedzUsuń