poniedziałek, 29 stycznia 2024

Sieradz, 32.finał WOŚP - podsumowanie

Ponad 220 tys. zł zebrały sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działające w Sieradzu. To absolutny rekord. W Sieradzu sztaby WOŚP tradycyjnie działały przy Szkole Podstawowej nr 1, Szkole Podstawowej nr 6 oraz Szkole Podstawowej nr 9 a także przy Naszym radiu. W sumie w zbiórkę na rzecz Orkiestry, która w tym roku grała pod hasłem "Płuca po pandemii" zaangażowanych było ok. 150 wolontariuszy.

Kwoty, które udało się zebrać w Sieradzu:

- 104 890 zł - sztab przy @Szkoła Podstawowa nr 1 w Sieradzu

- ok. 82 500 zł - sztab przy Nasze Radio 104,7 fm

- 11 080 zł - sztab przy @Szkoła Podstawowa nr 9 im. Władysława Łokietka w Sieradzu

- 19 831,12 zł - sztab przy Szkole Podstawowej nr 6 w Sieradzu

- 5 889,68 zł - Team50 Sieradz


A co działo się w Sieradzu w czasie Finału?


W sobotę 27 stycznia, na starcie 1. Sieradzkiego Biegu "Policz się z cukrzycą" stanęło blisko 200 biegaczy. Uczestnikom nie straszny był deszcz, bo opłata startowa (50 zł od startującego), w całości zasiliła konto 32. Finału WOŚP. Biegacze mieli do pokonania trasę o długości 5 km, która wiodła przez Park im. Adama Mickiewicza.


W niedzielę, praca sztabów zaczęła się już od wczesnych godzin rannych. Wolontariusze nie tylko zbierali do puszek na ulicach Sieradza ale także wiele działo się w szkołach, przy których funkcjonowały sztaby. Była to m.in. sprzedaż gadżetów WOŚP, kiermasze ciast, atrakcje dla dzieci czy szkolenia z pierwszej pomocy.

W pomoc wolontariuszy zaangażowali się także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu oraz Strażnicy Miejscy, którzy czuwali nad bezpieczeństwem oraz zabezpieczali wieczorne wydarzenia na placu Wojewódzkim.


Nie zabrakło także strażaków z KP PSP w Sieradzu i żołnierzy z 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia. Te dwie instytucje przygotowały pokazy dynamiczne, które poprzedziły światełko do nieba przed budynkiem Urzędu Miasta.

Tam też odbyły się występy "Czerwonych krawatów" czyli zespołu złożonego z trzech młodych dziewczyn :Laury Wiese, Wiktorii Wyduby i Małgorzaty Pawelec oraz żywiołowego Mikołaja Przybyła "Przybyłka".

Całość zwieńczył pokaz laserów.


Dużo działo się również na torze ODTJ, gdzie tradycyjny konkurs zręczności kierowców zorganizował Team50 Sieradz.


Przez cały dzień na antenie Naszego radia trwały licytacje przedmiotów i innych atrakcji przekazanych na rzecz WOŚP. Wśród nich był m.in. przekazany przez Pawła Osiewałę, plakat z sieradzkiego koncertu Dawida Kwiatkowskiego, wraz z jego autografem a także wyjątkowe zwiedzanie Geotermii Sieradz, w którym osobistym przewodnikiem będzie sam prezydent.

Z kolei Referat Promocji na licytację przekazał wejściówkę VIP na tegoroczną edycję Sieradz Open Hair Festival.

(Źródło Urząd Miasta Sieradz)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz