środa, 17 stycznia 2024

W szpitalu Wojewódzkim w Sieradzu otwarto kardiologie inwazyjną

17 stycznia oficjalnie władze miasta i województwa oficjalnie otworzyli nową pracownię kardiologii inwazyjnej, która nie działała w Sieradzu od zeszłego roku.

Pracownia hemodynamiki i kardiologii inwazyjnej w dzisiejszych czasach to bardzo potrzebna komórka w tak dużym szpitalu, jakim jest Szpital Wojewódzki w Sieradzu. 

Po tym, jak te pracownie zostały zamknięte i przeniesione do Wielunia, pacjenci z Sieradza musieli być wożeni po innych placówkach medycznych. 

Już od 15 stycznia pełni wyposażona jest cała pracownia, jak mówił podczas otwarcia pracowni Grzegorz Schreiber to najnowszy sprzęt w naszym kraju, kliknij, aby wysłuchać MP3.

Daniel Joachimiak dyrektor szpitala Wojewódzkiego podziękował całemu personelowi, który będzie pracował w nowych pracowniach i ratował życie i zdrowie mieszkańców Sieradza i całego regionu, kliknij, aby wysłuchać MP3. 

Nowe pracownie zlokalizowane są na pierwszym Pietrze tuż przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym tak, aby, jak najszybciej pacjent, który będzie potrzebował takiej pomocy, mógł ja otrzymać. 

O sprzęcie mówił również Robert Sobczak Prezes Inwestycje Medyczne Łódzkiego, kliknij, aby wysłuchać MP3.

W uroczystości udział również wzięli między innymi Rafał Matysiak, wiceprezydent Sieradz, Iwona Koperska, przewodnicząca rady społecznej szpitala, pracownicy szpitala.


1 komentarz:

  1. Prezydent Sieradza był , widać na foto a gdzie Rafał Matysiak

    OdpowiedzUsuń