poniedziałek, 19 lutego 2024

20 lutego kolejne utrudnienia na drogach

Informujemy, że 20 lutego br. dojdzie do kolejnego protestu rolników w Sieradzu. W ramach działań protestacyjnych zaplanowano:

- w godzinach od 10:00 do ok. 20:00 powolne przemieszczanie się ciągników rolniczych pomiędzy rondem im. Żołnierzy Niezłomnych, a rondem im. Solidarności Rolników Indywidualnych.

- w godzinach od 10:00 do ok. 20:00 przejazd ciągników rolniczych od ronda im. Żołnierzy Niezłomnych, ulicą POW do ronda im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, następnie ulicą Sienkiewicza do ronda im. Sieradzkich Żołnierzy Łączności. Kumulacja protestu zaplanowana jest w rejonie ulic Sosnowej i Elewatorowej.26 komentarzy:

 1. do roboty panowie lepiej wam to zrobi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co Ty opowiadasz.... nie jedz świeżych bułek, nie kupuj mąki, warzyw, owoców, mięsa i wszystkich produktów spożywczych które wyprodukowali ROLNICY!, zobaczymy jak długo pożyjesz

   Usuń
  2. Zapraszamy do miasta pracować za najniższa krajową!

   Usuń
  3. Dlaczego nie strajkowali jak PiS przyjmował zielony ład i ciągneli zboże z Ukrainy?

   Usuń
  4. Kto zaczął przyjmować ukraińskie zboże? PIS...
   Kto podpisał Zielony Ład? Polski komisarz Wojciechowski z Pisu...
   Nie popieram Tuska, ale on rządzi dopiero od 2 miesięcy, czy oni naprawdę są idiotami? Czy tylko udają? Kto nimi steruje?

   Usuń
 2. Płacić ZUS i koniec z dotacjami po kilkaset tysięcy!!! Tacy biedni, a autami się wozicie z salonów!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A rolnik to jakiś gorszy sort, że nie może kupić sobie samochodu z salonu? Nie wiem czy innej grupie społecznej są tak bardzo wytykane dobra materialne na które się ciężko pracuje.

   Usuń
  2. Ja też CIĘŻKO pracuję tylko muszę oddać miesięcznie 3,5tys ZUSU, podatek dochodowy i nikt mi nie da dotacji na mój rodzaj działalności. A rolnik zarabia na mleku dziesiątki tysięcy i co? Śmieszny KRUS raz na kwartał, brak dochodówki, dotacje na wszystko. I nie gadaj, że też mogę zostać rolnikiem bo nie mogę kupić więcej niż hektar ziemi rolnej w tym kraju!

   Usuń
  3. Ale oczywiście, że można za zgodą KOWR, osobiście takiego zakupu dokonałem i zostałem rolnikiem. Kiedyś płaciłem ZUS i mam nadzieję, że będzie liczyć do mojej emerytury bo za emeryturę z KRUS długo nie pociągnę. Nie prowadzę hodowli tylko uprawiam warzywa. I wiem że jak nie było dotacji to wszystko było dużo tańsze od ciagnikow po środki ochrony roślin. Więc nie mam nic przeciwko ich zniesieniu tylko żeby ceny wróciły do normalności.

   Usuń
 3. Dajcie żyć i pracować na Warszawę blokować a nie tutaj.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam nadzieję że teraz rolnicy będą przestrzegać zasad ruchu drogowego a nie jak święte krowy będą wjeżdżać na skrzyżowanie na czerwonym świetle i stwarzać zagrożenie w ruchu drogowym . Zastanawiam się czy za spowalnianie ruchu nie należy się mandat? Chyba najwyższy czas żeby pozostali ludzie wracający z pracy mogli normalnie korzystać z dróg bo płacąc podatki ze swoich wynagrodzeń mają do tego prawo. A rolnicy niech protestują ale nie kosztem mojego czasu i zdrowia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Protest jest zgłoszony zapewne i jest to konstytucyjne prawo. Ja wychodzę do pracy godzinę wcześniej na nogach w tym dniu .
   Po za tym całego miasta nie zablokują można objechać parę ulic dalej

   Usuń
  2. Możesz nawet przez Wartę do pracy dojechać. Ale to jest tylko twoje zdanie a inni mają swoje . Pozdrawiam

   Usuń
  3. Ja mam postulat taki żeby piesi w końcu nie chodzili jak święte krowy po przyjściu a i nawet nie na przejściu dla pieszych, o to nie jednodniowy wybryk tylko codzienność. Ogarnijcie się ludzie. Mnie jako kierowcy oglądanie się po całym mieście czybjakis debil nie wejdzie mi pod koła, jest z goła męczące i zaważa na moim zdrowiu.

   Usuń
 5. Nasze chłopy na ursusach czy obecnie farmerzy na John Deere są załamani czy 10ha czy 400 ha bieda na wsi panuje

  OdpowiedzUsuń
 6. Gdzie jest Wasz ukochany Kołodziejczak ? Hmm niech pomyślę........ Gdzie Was ma ? Hmm niech pomyślę.........

  OdpowiedzUsuń
 7. Przecież ropa taka tania w tych czasach że można jeździć bez sensu i utrudniać życie ludziom którzy nie jeżdżą bo mieście wedle własnego widzi mi się tylko poprostu pracują

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jak Ci "wielcy pracujący mieszczanie" blokują całe miasto wracają z pracy pomiedzy 15 a 17 i nie można gdziekolwiek przejechać? To wtedy jest ok???

   Usuń
  2. Ci mieszkańcy Sieradza płacą tu podatki więc mogą, a ty na rolę i blokuj swoją wieś i gminę gdzie płacisz podatki

   Usuń
  3. Są ludzie którzy pracują po mieście jeżdżąc samochodem. Np. kurierzy. Jak "jonderek" się popsuję też trzeba części przywieźć i to panie na wczoraj... Uderzyć się w głowę gumowym młotkiem i pomyśleć

   Usuń
 8. Odebrać wszystkim tym biednym rolnikom co protestują dopłaty do paliw, i przestanie im się w dupa... przewracać, która z branż ma dopłaty do paliw, dopłaty do pół, itd?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do pól to już praktycznie nie ma dopłat bo który rolnik zostawia 80% pola bez orki na zimę. I te wszystkie ecoschematy, które są nie do przejścia. A co do paliwa to większość rolników płaci swoim pracowniką za paliwo które zużywają jadąc do pracy, albo sam po nich dojeżdża, który pracodawca tak robi??? Napewno dopłat do paliwa na to nie wystarczy.

   Usuń
 9. Większość rolników w naszym kraju jest normalnie na zusie i płacą duże podatki, to nie tylko uprawianie ziemi hak wydaje się Wam miastowym, to jest produkcja. Tylko ze nasza Polska żywność jest jedną z najlepszych i najzdrowszych. Ale miastowy woli iść do marketu i kupić świecące jabłka albo pięknie umyta i spryskana marchew. Nie mówiąc już o mięsach. Mimo że nie pracuje na roli i nie mieszkam na wsi to jestem z rolnikami dzięki nim mamy dobra polska żywność. A to ze maja lepsze sprzęty niż w latach 80tych to dobrze. Ta są ich narzędzia pracy kto z nas chciałby pracować na starej PRLowskiej maszynie, no chyba nikt.

  OdpowiedzUsuń
 10. Rolnicy w całej Unii Europejskiej strajkują z uwagi na przepisy unijne jakie wprowadziła UE. O tym, ze sprowadzane są z Ukrainy produkty bardzo złej jakości, nie mieszczące się nawet w normach przemysłowych , wszyscy dowiedzieliśmy się niedawno. Każdy powinien stawić opór truciu społeczeństwa. Całym sercem z rolnikami!!!

  OdpowiedzUsuń
 11. Komentarze widzę pisane przez zakompleksionych mieszczuchów, którzy mają ból doopy, że rolnik jeździ autem/ciagnikiem zarobionym przez własną pracę a sam wcześniej wspomniany mieszczuch, musi biedny wstawać do pracy i z własnego lenistwa iść pracować za najniższą krajową. Druga sprawa, te dotacje które tak rzekomo otrzymują nie dostają za darmo tylko trzeba spełnić szereg wymagań, które w gruncie rzeczy są tak beznadziejne, az wręcz śmieszne. I to są ci sami rolnicy, którzy ziemię odziedziczaja z pokolenia na pokoleni, a istnieje coś takiego jak postęp przemysłowy i technologiczny. Ale mieszczuch pewnie wodę gotuje na piecu i do pracy chodzi na nogach 🤦‍♀️I tak, strajkowali za rządów Pisiorow, ale głowa mózg mieszczucha pamięta tylko i piwku wieczorem po 8h pracy, po których nie musi się przejmować, że mu woda pole zalała i nie wiadomo czy plony nie zgniją🤦‍♀️Ludzie, trochę emapatii, rolnictwo to ostatni bastion.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No proszę jakie to miasto złe tylko wy rolnicy rownież kupujcie w marketach bo jest taniej niż u was. Nikt wam nie zabrania pracować 8 godzin i potem pić piwko.

   Usuń