środa, 21 lutego 2024

Dwujęzycznie w "Uszatku"

W Przedszkolu nr 5 im. Misia Uszatka w Sieradzu od trzech lat prowadzona jest dwujęzyczna edukacja. Przedszkole, już trzy lata temu dołączyło do projektu „Łódzkie Dwujęzyczne”, wspieranego przez Marszałka Województwa Łódzkiego.

Od tego czasu, dzieci w wieku 3-6 lat biorą udział w Międzynarodowym Programie Powszechnej Dwujęzyczności "Dwujęzyczne Dzieci". Program ma na celu codzienne angażowanie dzieci w język angielski oraz promowanie dwujęzyczności. Zajęcia skupiają się na rozwijaniu umiejętności językowych i przygotowują dzieci do swobodnego używania angielskiego w zabawie i codziennych sytuacjach. Przedszkole wykorzystuje licencjonowaną metodę Yellow House English w nauczaniu języka.

Po trzech latach doświadczeń w edukacji dwujęzycznej, nauczycielki z Przedszkola nr 5 dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi nauczycielami przedszkolnymi. W dniach 14 i 19 lutego 2023 r. przedszkole zorganizowało dwa seminaria we współpracy z Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego. Seminaria miały na celu prezentowanie przykładów skutecznych praktyk w dwujęzycznej edukacji dzieci w wieku przedszkolnym, skierowane głównie do nauczycieli uczestniczących w IV edycji Projektu „Łódzkie Dwujęzyczne”.

(Źródło Urząd Miasta Sieradz)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz